ÇEVRE DOSTU ARAÇLAR ANKAMALL’DA TANITILDI

ODTÜ Temiz Enerji Kulübü’nün (ODTÜ-TEK) ürettiği alternatif enerjili ve çevre dostu araçlar ANKAmall’da ziyaretçilerle buluştu.

ÇEVRE DOSTU ARAÇLAR ANKAMALL’DA TANITILDI
ÇEVRE DOSTU ARAÇLAR ANKAMALL’DA TANITILDI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1011 kez okundu.

2005 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana alternatif enerjili araçlar üreterek, çevre kirliliğine sebep olan fosil yakıta bağlılığı azaltmayı amaçlayan ODTÜ-TEK, tasarım araçlarını ANKAmall’da sergiledi. Ziyaretçiler, araçları büyük bir ilgiyle incelerken, ODTÜ öğrencilerinden tasarımlarla ilgili bilgi aldılar.

‘’Her sene kendimizi geliştirerek daha verimli araçlarla piste çıkmayı hedefliyoruz’’

Tasarladıkları araçlar hakkında bilgi veren takım sözcüsü Alp Ahmet Demirci, her sene eski araçlardan elde ettikleri verilerle daha iyi tasarımlar yapmayı ilke edindiklerini söyledi. Araçlarının TÜBİTAK’tan çeşitli ödüller aldığını belirten Demirci ‘’Topluluk bünyesinde yaptığımız AR-GE çalışmalarıyla, yurtiçinde ve yurtdışında katıldığımız yarışlarda elde ettiğimiz verilerle, ülkedeki alternatif enerjili araç inovasyonlarına  öncülük ediyoruz. Bu bizim için gurur verici. Türkiye’de yenilenebilir enerjiye bilinçli bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz. ANKAmall yönetimine bu konuda bizi destekledikleri için teşekkür ederiz’’ dedi.

Sürpriz robotlar

AVM’de tasarım araçlar sergilenirken, ziyaretçiler sürpriz robotların baskınına uğradı. Meraklı bakışlar arasında AVM’yi gezen robotlar, misafirlerden büyük ilgi topladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!