CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK,

‘’31 MART’TA MİLLET KAZANACAK’’ CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Yakakentİlçesi Seçim İrtibat Bürosunun açılışında konuştu. Yaklaşan yerel seçimler Ülkemizin geleceği için çok önemlidir. 17 yıldır iktidarda bulunanlar Cumhuriyet döneminde yapılan devletin fabrikalarını, değerlerini, ganimet sayan yandaşlara paylaştırarak, yok edilmesinde bir sıkıntı görmemekteler. Cumhuriyet döneminde Ülkemize yapılan bütün işletmeleri özelleştirme ile yok ettiler. Özelleştirmelerden elde edilen gelirlerkadar yatırımlar yapılmamıştır.

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK,
CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK, Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 685 kez okundu.

Zeybek; Samsun İlimizde satılan, özelleştirilen devlet mallarından elde edilen gelirlerin karşılığı kadar yatırım yapılmamıştır. Tekel, Bakır, Azot, Yedaş, Liman, Tarım işletmeleri özelleştirildi. Buralardan elde edilen gelirlerle Samsun’a ne yapıldı. Bu işletmelerde binlerce işçi istihdam edilirken, işini kaybeden çalışanlar büyük kentlere göçüp gittiler.

Zeybek;17 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarı, yoksulluğu, yolsuzluğu, işsizliği çoğalttılar. Tarım ülkesinde, sebze kuyruklarını yarattılar. Ülke insanına bu sıkıntıları yaşatanlar süreçte insanlarımızın alım güçlerinin azalmasına neden oldular.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;tek adam yönetim sürecinde; Merkezi ve yerel yönetimlerde üretmek yerine borçlanma yolunu seçmesi sonucunda; Merkezi yönetim ve özellikle AKP’li Belediyeler borç batağına saplanmıştır. İktidarın 31 Mart 2019 Mahalli seçimlerinde başarılı çıkması durumunda aynı işlere devam edin anlamı çıkacak ve ülkemizde, yoksullukve işsizlikrakamları hızla yükselecektir.

 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Ülkemizin geleceğine sahip çıkmak yurttaşlık görevidir. Ülkemizi yönetme becerisinde zafiyet gösteren iktidara ders vermek ve görevden uzaklaştırmak için çalışmalıyız.İttifak içerisinde olduğumuz siyasal partilerin örgütleriile sıkı çalışma yaparak, Ülkede yaşanan yönetim krizini ortadan kaldırmalıyız. Laik Cumhuriyetin kazanımlarını korumak bütün duyarlı yurttaşlarımızın görevi olmalıdır. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde halkımız sandıklardaDemokrasimize sahip çıkacaktır.’’dedi.

Haber Muhabir : Hüseyin Çoturoğlu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’