Advert
Advert

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK, ‘’SULAMA KANALLARI BAKIMSIZ’’

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili Kemal Zeybek; Samsun un sulama sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.

 CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK, ‘’SULAMA KANALLARI BAKIMSIZ’’
 CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ KEMAL ZEYBEK, ‘’SULAMA KANALLARI BAKIMSIZ’’ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1235 kez okundu.

Samsun ilinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan sulamama, drenaj kanalları yapılmış ve bu kanalların bakımları da periyodik aralıklarla yapılması gerekmektedir.

 

 

SORUMLU HANGİ KURUM

Çarşamba, Bafra, Terme, Vezirköprü, Havza, Alaçam ovalarında ve Samsun un tamamında Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan sulama kanal, drenajların; bakımsız olduğu, su kayıplarının görüldüğü bu kanalların bakım ve onarım yapılması gerektiğini ifade eden Kemal Zeybek; Büyükşehir Belediyesi bu kanallarda bakım, onarım işini yapmıyor. DSİ de biz yaptık devir ettik diyor. Büyükşehir belediyesi de gereken hassasiyeti göstermediğinden kanallar bakımsız, yeterli sulama yapılamadığı gibi su kayıpları olmaktadır.

Samsun milletvekili Kemal Zeybek;   Sulama hatlarının bakım ve onarımlarını hangi kurum yapacaktır? Büyükşehir Belediyeleri mi?  Devlet su işleri mi? Sulama birlikleri mi? Vatandaşlar muhatap arıyor, sorunlarını çözecek yetkili merci arıyorlar.

 

 

SULAMA BİRLİKLERİNE GEREKLİ DESTEK SAĞLANSIN

Samsun milletvekili Kemal Zeybek;  Sulama Birliklerinin bu işi yapabilecek bütçe ve araç, gereç donanımına sahip değildir. Sulama birliklerine gerekli nakdi kaynak ve araç, gereç desteği sağlanmalıdır. Sulama birliklerinin, kanal, drenaj bakım, onarımını yapacak ekonomik gücü, araç-gereci olmadığına göre bu sorunları çözecek ve çiftçilerimize yardımcı olacak; Devlet Su İşleri veya Büyükşehir Belediyeleri gereken hassasiyeti göstermeli, sulama zamanı gelmeden kanalların bakım, onarım işleri yapılarak üreticilerin hizmetine sunulmasını bekliyoruz.’’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI