CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ NESLİHAN HANCIOĞLU, "SAMSUN'DA KİMLERE DEVLET MÜLKÜ SATILDI-KİRALANDI?"

Samsun'da 'rüşvet' ve 'ihaleye fesat karıştırma' iddiasıyla yürütülen soruşturmada, daire başkanı dahil 4 kişinin tutuklandığı Milli Emlak operasyonunun yankıları sürerken, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Milli Emlak'ın son üç yılda Samsun'da kimlere hangi devlet mülklerinin satılıp kiraladığının açıklanmasını istedi.

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ NESLİHAN HANCIOĞLU,
CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ NESLİHAN HANCIOĞLU,  Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 561 kez okundu.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un cevaplaması istemiyle verdiği önergeyle, 'rüşvet' ve 'ihaleye fesat karıştırma' iddiasıyla, ilgili daire başkanı da dahil 4 kişinin tutuklandığı soruşturma üzerinden Samsun Milli Emlak Dairesi'nin çalışmalarını mercek altına aldı.

Önergesinde, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün, Hazine’nin özel mülkiyetindeki ve devletin hüküm ve tasarrufu altındaki taşınmazlar ile devlete ait taşınırların kamu hizmet ve menfaatleri doğrultusunda yönetiminden sorumlu olduğunun altını çizen Hancıoğlu, kurumun bu görevini ifa ederken yaptığı bütün iş ve işlemleri şeffaf, adil ve hesap verebilirlik ilkesi çerçevesinde gerçekleştirmek zorunda olduğunu hatırlattı. Durum bu iken Samsun'da, bahse konu kurumun iş ve işlemlerine ilişkin yürütülen soruşturmanın, kamuoyunda çeşitli şüpheler oluşmasına sebep olduğunu vurgulayan Hancıoğlu, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:

" 'Rüşvet almak, rüşvet vermek ve kamu kurum ve kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak' iddialarını barındıran soruturuma, bu güne kadar Samsun ili genelinde Hazine’nin özel mülkiyetindeki ve devletin hüküm ve tasarrufu altındaki taşınmazlar ile devlete ait taşınırların kamu hizmet ve menfaatleri doğrultusunda değerlendirilip değerlendirilmediğini de tartışmaya açmıştır. Diğer yandan soruşturmaya konu edilen ihalenin/ihalelerin hangi kamu taşınmazlarına ilişkin olduğu da merak konusudur. Samsun halkının bunu öğrenmeye hakkı vardır."dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Sizede zamanı unutturacak kadar keyif veren şeyleri bulmak istiyorsanız bize katılmalısınız "
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI