ÇİĞ KÖFTE TUTKUSU TURİSTLERİ SARDI

7’den 70’e hepimizin severek tükettiği çiğ köfte turistlerin de ilgisini çekti. Hemen her sokakta rastlayabileceğiniz çiğ köfteciler sağlıklı bir fast food alternatifi sunuyor.

ÇİĞ KÖFTE TUTKUSU TURİSTLERİ SARDI
ÇİĞ KÖFTE TUTKUSU TURİSTLERİ SARDI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1001 kez okundu.

Adıyaman’dan doğan ve geçmişi 4000 yıla dayanan çiğ köfte, Türkiye’nin vazgeçemediği lezzetlerden biri oldu. Onlarca markanın, yüzlerce şube ile hizmet verdiği çiğ köfte sektörü hızla gelişti ve etsiz çiğ köfte yurtdışında da şubelerin açılmasıyla yabancılar tarafından tanındı ve çok sevildi.

2005 yılından bu yana faaliyet gösteren ve adını Türkiye’nin en iyi çiğ köfte markaları arasına yazdıran Ziyafet Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Akıncı turistlerin çiğ köfteye yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. “Besleyici özelliği ile sağlıklı bir atıştırmalık alternatifi olan çiğ köfte kısa zamanda Türk tüketicilerin gözdesi haline geldi. Yaz ayları ile birlikte yerli ve yabancı turistlerin yoğunlaştığı bölgelerde faaliyet gösteren bayilerimizden aldığımız bilgiye göre sadece Türkler değil yabancı turistler de çiğ köftemizi severek tüketiyor.” dedi.

 

Milli İçeceğimiz Ayranla Tüketiyorlar

Turistlerin özellikle dürüm çiğ köfteye ilgi gösterdiklerini belirten Veysi Akıncı, “turistlerin sadece dürüm değil, porsiyon çiğ köfteyi de milli içeceğimiz ayranla birlikte keyifle tükettiklerini görüyoruz ve bu ilgiden çok memnunuz.” dedi.

 

Yerel Lezzetimiz Dünyaca Tanınsın

Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Akıncı, “Ziyafet Çiğköfte olarak yerel lezzetimiz çiğ köfteyi tüm dünyaya tanıtmak misyonu ile yola çıkmış bir markayız. Türkiye’de artan bayi sayımız ve iş hacmimiz ile Türk toplumunun çiğ köfteyi severek tükettiğini biliyoruz. Bayilerimizden turistlerle ilgili olarak aldığımız geri bildirim bizleri çok mutlu ediyor. Amacımız herkesin çiğ köfte lezzeti ile tanışmasını sağlayabilmek.” diye konuştu.

Türkiye genelinde 600’e yakın bayi ile hizmet veren Ziyafet Çiğköfte’nin Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Akıncı, “Ülkemizin önemli kültür miraslarından biri olan çiğ köftenin dünya çapında ilgi görmesi, ülkemizin tanıtımına katkı sağlamak bizleri gururlandırıyor. Türkiye’nin 81 il, 957 ilçesinde Ziyafet Çiğköfte bayileri ile hizmet sunma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!