CİHAZLARDAN HACKERLERİ ENGELLEMEK

Akıllı bir cihazın hayatınıza getirdiği faydalar inkar edilemez ancak taşıdığı riskleri de unutmamak gerekir. IoT cihazlariçin güvenlik açıklıklarının fazla olması, hackerlerin sistemleri tehlikeye atmalarına olanak sağlıyor.Kullanıcıların asgari önlemler almadığısürece cihazlarını kontrol eden tek kişi olmayacaklarını hatırlatan Bitdefender Türkiye Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu,kullanıcıların IoT cihazlarını kolaylıkla güvende tutabilmeleri için 4 öneride bulunuyor.

CİHAZLARDAN HACKERLERİ ENGELLEMEK
CİHAZLARDAN HACKERLERİ ENGELLEMEK Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 519 kez okundu.

Nesnelerin interneti(IoT) teknolojisi ile gelişen akıllı teknolojiler, belirli görevler için tasarlanmış bilgisayarlardır. Tıpkı bir dizüstü bilgisayar veya cep telefonu gibi saldırıya uğrayabilir ve kullanılabilir. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs’ün Türkiye Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu, IoT cihazlarını ve kişisel bilgilerini hackerlerden korumak isteyen kullanıcılara kolay bir şekilde uygulayabilecekleri 4 ipucunu paylaşıyor.

Cihazla Birlikte Gelen Şifreleri Değiştirin!

IoTcihazlarındaoldukça fazla bulunan güvenlik açıkları, kullanıcılarıciddi tehditler ile karşı karşıya bırakıyor. Bu açıkların çoğuna kolayca sızabilen hackerler, kullanıcının haberi olmadan birçok işlem gerçekleştirebiliyor. Özellikle IoT cihazlarının çoğu aynı yapılandırma ile üretildiği için ilk kez çalıştırıldıklarında güvenlik önlemleri yeterli olmuyor. Ayrıca cihaz üreticisinin, gerekli güncellemeleri yapmaması, varsayılan şifrelemelerin ileri korumaya sahip olmaması da kullanıcıları risk altında bırakabiliyor.

Yazılım güncellemelerine devam eden bir üreticiden alın.Gelecekte cihazlarının yazılım güncellemelerine ihtiyaç duyacağının farkında olan bir üreticiden cihaz seçmek kullanıcının korunması için iyi bir başlangıç. Güncellemeleri aramanıza ya da manuel olarak kurmanıza gerek kalmadan otomatik olarak güvenlik düzeltmeleri almanızı sağlayan bir üreticiden IoT cihazı almak oldukça önemli.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Sizede zamanı unutturacak kadar keyif veren şeyleri bulmak istiyorsanız bize katılmalısınız "
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI