ÇOCUKLAR TELEFONA DEĞİL PİYANO TUŞUNA BASIYOR

Ülkemizi tüm dünyada başarıyla temsil eden piyano virtüözü Şevki Karayel, yeni eğitim döneminde kapısını genç piyano severlere açıyor.

ÇOCUKLAR TELEFONA DEĞİL PİYANO TUŞUNA BASIYOR
ÇOCUKLAR TELEFONA DEĞİL PİYANO TUŞUNA BASIYOR Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 231 kez okundu.

Birçok ödüle sahip olan ve yurtdışında ders veren dünyaca ünlü piyanist Şevki Karayel, genç piyanistleri eğitmeye yeni dönemde kaldığı yerden devam ediyor. 1 Eylül tarihinde başlayan kursların kayıtları devam ediyor. Bu dönemki dersler arasında piyano, keman, gitar, ukulele, şan, caz piyano, caz-pop vokal eğitim koçluğu, kayıt şarkıcılığına giriş, besteciliğe giriş, film müziği prodüksiyonu, ses tasarımı, elektronik müzik prodüksiyonu, farklı stillerde piyanoda doğaçlama, klasik müziği anlamak ve erken müzik eğitimi yer alıyor.

 

Enstrüman çalmanın temel eğitime de faydalı olduğunun altını çizen Şevki Karayel, şunları söyledi: “Bir enstrüman çalmak özellikle matematik gibi temel öğretim alanlarına çok önemli katkılar sağlıyor.Piyano çalarken her iki el aynı anda kullanıldığı için beyinin her iki lobu da aynı anda çalışıyor.Bu sayede Alzheimer gibi beyinde oluşabilecek birtakım hastalıkların önüne geçilebiliyor.Telefon başında vaktinin büyük bir kısmını sosyal medyada geçiren gençlerin hatta çocukların telefon ekranı yerine piyano tuşlarına dokunması, onların tüm hayatını pozitif olarak etkiliyor.” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’