DEDEDAĞI MAHALLESİNDE CAMİ AÇILIŞI YAPILDI

Bafra İlçesine bağlı Dededağı Mahallesine modern bir cami yapıldı ve bugün yapılan dini törenle açılışı gerçekleştirildi.

DEDEDAĞI MAHALLESİNDE CAMİ AÇILIŞI YAPILDI
DEDEDAĞI MAHALLESİNDE CAMİ AÇILIŞI YAPILDI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1874 kez okundu.

Bafralı hayırsever Kıyak Kardeşler tarafından doğdukları topraklar olan, baba ocakları Dededağı Mahallesine modern bir cami inşa ettirildi.

Cami açılış öncesi yaklaşık 2.000 kişiye ikramlarda bulunuldu.

Öğlen namazının kılınmasının ardından aşrı şerifler, ilahile okundu. Mevlid-i Şerif idrak edildi.

Cami açılışı hakkında bir açıklama yapan Bafralı hayırsever Kıyak ailesinden Kıyak Balıkçılık Yönetim Kurulu Başkanı, Ak Parti 27.Dönem Samsun Milletvekili A.Adayı Davut Kıyak yaptığı açıklamada,’’ Hayırla yarışıyoruz, hayır buluyoruz. Doğduğumuz topraklar olan Dededağı Mahallesine yıllardır Kıyak Kardeşler olarak manevi yatırımlarımız olmuştur. Son olarak ta Bizler ve Dededağı Mahallesi sakinler, Samsun , Bafra ve Bölgesinden gelen desteklerle imece usulü son derece modern ve mimarisi değişik 1500 kişilik , 4 minareli , şadırvanlı, gasilhanesi bulunan bir camii yaptık ve ibadete açtık. Allah’ım tüm niyetlerimizi kabul eylesin.

Bugünkü cami açılışına Kanaat Önderi Hacı Baran Hocaefendinin katılması bizleri ayrıca gururlandırmıştır. Ramazan öncesi de manevi açılış yapmak ayrıca değer katmıştır. Açılışımıza katılan değerli arkadaşım Ak Parti 27.Dönem Samsun Milletvekili A.Adayı , DAMSAN Makine Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş’a, Sivil Toplum Örgütü Temsilcilerine, İşadamlarına, Din görevlilerine ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden iştirak eden gönül dostlarına ve vatandaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız.’’dedi.

Ak Parti 27.Dönem Samsun Milletvekili A.Adayı , DAMSAN Makine Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Sefa Kocabaş ise,’’Dededağı Mahallesinde anlamlı ve manevi modern bir camiyi inşa ederek açılışını gerçekleştiren Kıyak ailesinden ve katkısı olan herkesten Allah razı olsun diyorum. Bafra’mıza hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum.’’diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!