Advert
Advert

DEĞİRMEN SEKTÖRÜNÜN HEDEFİ TÜYAP’LA DÜNYA LİDERLİĞİ

Değirmen makineleri ihracatında dünya ikincisi olan Türkiye, liderlik için kollarısıvadı.

DEĞİRMEN SEKTÖRÜNÜN HEDEFİ TÜYAP’LA DÜNYA LİDERLİĞİ
DEĞİRMEN SEKTÖRÜNÜN HEDEFİ TÜYAP’LA DÜNYA LİDERLİĞİ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1301 kez okundu.

World Mill Tech Fuarı, TÜYAP ile Değirmen ve Sektör Makinaları Üreticileri Derneği’nin işbirliğiyle 29 Mart- 1 Nisan tarihleri arasındaTÜYAPİstanbul’da düzenlenecek. Avrasya Bölgesi’nin yeni buluşma noktası olacak fuarda, Türk firmaları milyon dolarlık anlaşmalara imza atacak. Firmalarımızın değirmen makineleri üretimlerinin yüzde 90’dan fazlasını ihraç ettiğinibelirten Dernek Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, ‘3 milyar dolarlık hacme sahip dünya değirmen makineleri sektöründe ihracatta ikinci sıradayız. Fuarile hedefimiz liderliğe yükselmek’ dedi

 

Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ile Değirmen ve Sektör Makinaları Üreticileri Derneği (DESMÜD) değirmen sektörünün yeni buluşma noktası için işbirliği yaptı. İki kurum, 29 Mart- 1 Nisan arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek Dünya Değirmen MakineleriTeknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı (World Mill Tech Fuarı) için çalışmalara başladı. Avrasya Bölgesi’ndeki değirmen sektörünü bir araya getirecek olacak fuar, 8 salon 40 bin metrekare kapalı alanda gerçekleşecek. İlk kez düzenlenecek olan World Mill Tech, tohum üreticilerinden uluslararası hububat ve bakliyat alıcılarına, değirmen yöneticilerinden gıda firmalarının yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarından akademisyenlere geniş bir ziyaretçi profilini ağırlayacak.

World MillTechile ilgili Tüyap Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy, “World MillTech Fuarı, TÜYAP ile birlikte yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği pazarlama ve tanıtım faaliyetleri ile sektörün Avrasya Bölgesi’ndeki yeni buluşma noktası olmaya hazırlanıyor” dedi. Yerli ve yabancı birçok derneğin desteği ile Avrupa’dan Yakın Asya’ya, Rusya’dan Ortadoğu’ya, Afrika’dan Türki Cumhuriyetler’e kadar dünya çapındaki önemli alıcıların fuara katılacağını söyleyen Ulusoy, “6 yurt dışı ofisimiz ve 26 ülkedeki temsilcilik ağımız ile fuar için çalışmalara hızlı bir şekilde başladık. Dünyada söz sahibi olan Türk değirmen sektörünün liderliğe yükselmesi için fuar önemli bir basamak olacak.” diye konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI