EĞİTİM BİR SEN SAMSUN BAŞKANI HAMDİ YILDIZ, ‘’EĞİTİM ÇALIŞANLARININ PROBLEMLERİNİ DİLE GETİRİYORUZ’’

Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı ve Memur Sen il temsilcisi Hamdi YILDIZ eğitim ve eğitim çalışanlarının gündemine ait değerlendirmelerde bulundu.

EĞİTİM BİR SEN SAMSUN  BAŞKANI HAMDİ YILDIZ,  ‘’EĞİTİM ÇALIŞANLARININ PROBLEMLERİNİ DİLE GETİRİYORUZ’’
EĞİTİM BİR SEN SAMSUN  BAŞKANI HAMDİ YILDIZ,  ‘’EĞİTİM ÇALIŞANLARININ PROBLEMLERİNİ DİLE GETİRİYORUZ’’ Kızılırmak Gazetesi

Başkan YILDIZ, Teşkilat Buluşmaları kapsamında Çarşamba, Salıpazarı, Atakum, Bafra, Tekkeköy ve Alaçam’da  yapılan toplantılarda toplu sözleşme sürecinden memurlara siyaset yapma ve grev hakkı verilmesine kadar birçok konuda delege ve işyeri temsilcileriyle istişarede bulunduklarını dile getirdi.

Başkan YILDIZ açıklamasının devamında: “İşyeri Temsilci ve Delege
toplantılarımıza devam ediyoruz. Teşkilatımızın uçbeyleri işyeri temsilcilerimiz ve delegelerimiz ile Toplu Sözleşme Süreci, 3600 Ek Gösterge talebi, Sözleşmeli Öğretmenlerin kadroya geçirilmesi, Eğitim çalışanlarımızın yaşadığı mali kayıplar, eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin öğretmen dışı eğitim çalışanlarına da verilmesi, 4688 sayılı Toplu Sözleşme Yasasının  yetersizliği, Memura Grev Hakkı ve Siyaset Hakkı verilmesi gibi bir çok hususta görüş alışverişi içerisinde bulunduk. Teşkilatımızın heyecanı ve dinamikliğine şahit olduk. Öğretmen odalarını ziyaret ettik, bu vesileyle tüm öğretmenlerimize, üyelerimize başarılar diledik. Bir program dahilinde diğer ilçelerimizde de çalışmalarımız devam edecek.”dedi.

Başkan YILDIZ son olarak “İlçelerimizin en uzak köylerinde fedakarca görev yapan öğretmenlerimizi ziyaret ederek yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. Onların problemlerini ve taleplerini tesbit ederek çözümü noktasında çalışmalar yapıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizi ve Şube Müdürlerimizi de ziyaret ederek eğitim öğretim çalışmalarında tüm paydaşların sinerji oluşturarak birlik-beraberlik içinde çalışmalarının Samsunumuzun eğitim kalitesini yükseltmek adına önemli olduğunu vurguluyoruz.” diye görüşlerini ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun’da cuma namazı kılınacak yerler belirlendi
Samsun’da cuma namazı kılınacak yerler belirlendi
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti