FERRERO GRUP FINDIK GENEL MÜDÜRÜ SCHLESİNGER, ‘FINDIK’TA YAPILAN ÇALIŞMALAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR’’

Ferrero Pazarlama ve AR-GE bölümlerinde 10 yıldır üstlendiği üst düzey görevlerin ardından FerreroPralin Kategorisi Global Başkanı olarak görev yapan, yakın zamanda Ferrero Grup Fındık Şirketi'ne Global Genel Müdür olarak atanan EricSchlesinger, Düzce ve İzmit’te incelemelerde bulundu.

FERRERO GRUP FINDIK GENEL MÜDÜRÜ SCHLESİNGER,  ‘FINDIK’TA YAPILAN ÇALIŞMALAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR’’
FERRERO GRUP FINDIK GENEL MÜDÜRÜ SCHLESİNGER,  ‘FINDIK’TA YAPILAN ÇALIŞMALAR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR’’ Kızılırmak Gazetesi

Ferrero Pazarlama ve AR-GE bölümlerinde 10 yıldır üstlendiği üst düzey görevlerin ardından FerreroPralin Kategorisi Global Başkanı olarak görev yapan, yakın zamanda Ferrero Grup Fındık Şirketi'ne Global Genel Müdür olarak atanan EricSchlesinger, Düzce ve İzmit'teki Ferrero Fındık tesislerini  gezdi.

 

EricSchlesinger, Türkiye'deki verimliliği arttırmak üzere 2 yıl önce başladıkları yatırımlara planlandığı şekliyle devam ettiklerini, bu yatırımların ziyaret edilen lokasyonlarda 50 milyon TL'yi geçtiğini vurguladı. Schlesinger, Ferrero'nun en ünlü markalarında kullanılan fındıklar için gerekli yüksek kalite standartlarını koruyarak rekor üretim hacmine ulaşan Ferrero Fındık Türkiye yöneticilerini de tebrik etti.


Sezon başındaki etkin faaliyetleri sayesinde, Ferrero fabrikalarına yüksek miktarda ürün sağlayan ve ürün kalitesinin korunması yönünde ciddi gelişmeler gösteren Türkiye fındık operasyonlarının Ferrero için ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.


Mevcut durumda ihracat rakamlarını yaklaşık iki katına çıkaran FerreroFındık'ın önümüzdeki haftalarda Türkiye'deki alımlarını sonlandırması, hem kalite hem de miktar açısından olumlu sonuç vermesi öngörülen Şili sezonu için hazırlıklara başlaması bekleniyor.

Ferrero Türkiye, Ferrero Grup’un bir parçası olarak 1999 yılında, grubun önde gelen markaları NUTELLA®, Kinder Surprise, Ferrero Rocher’i Türk tüketicisiyle buluşturmak amacıyla kuruldu.

Türk fındığının en önemli alıcılarından biri olarak Türkiye yatırımına hız veren Ferrero, 2013 yılında Manisa fabrikasını açarak, fabrikayı grubun en önemli üretim tesislerinden biri haline getirdi. 2014 yılında Oltan Gıda’yı satın alarak Ferrero Fındık’ı kurdu. Böylece Türk fındığının işlenmesi, mamül ve yarı mamül hale getirilmesinde de önemli bir rol üstlendi.

Manisa Fabrikası’nda halen başta NUTELLA® olmak üzere Grup'un önemli markalarının üretimi yapılıyor ve iç pazarın yanı sıra 100 ülkeye ihracat gerçekleştiriliyor. Ferrero’nun Türkiye’de 6’sı fındık fabrikası olmak üzere toplam 7 üretim tesisi bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı