FOTO MARATONCULARINDAN BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Bafra Belediyesi tarafından düzenlenen Bafra Kent Konseyi, Bafra Genç İş Adamları Derneği ve Bafra İçin Hepimiz oluşumun desteklediği, Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu onaylı Foto Maraton bir ilk olma özelliğini taşıyor.

FOTO MARATONCULARINDAN BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR
FOTO MARATONCULARINDAN BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR
Bu içerik 2718 kez okundu.

Foto Maratonun 2.gününde gündüz yapılan etkinlikten sonra akşam ise Bafra Öğretmenevinde yaklaşık 150 Fotoğraf Sanatçısına yemek tertip edildi.

Yemeğin ardından ise ‘’Resimsel Adlı Fotoğraf Gösterimi.’’ İle,’’Fotoğrafın Yol Haritası.’’ Adlı söyleşi gerçekleştirildi.

Söyleşiden önce Bafra Belediye Başkanı Zihni şahin’e Foto Maraton’a katkılarından dolayı Fotoğraf Sanatçıları adına teşekkür edildi.

Foto Maraton Jüri Üyelerinden Ali Rıza Akalın, Tanju Akleman ve Ata Yakup Kaptan, ’’Fotoğrafın Yol Haritası’’ adlı söyleşi yaptılar.

Söyleşinin peşinden ise Foto Maraton Jüri Üyelerinden Ali Rıza Akalın’ın ‘’Resimsel Adlı Fotoğraf Gösterimi.’’ Yapıldı.

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise yaptığı açıklamada,’’Bafra'mızda genç iş adamlarımızın ve Bafra sivil toplum insiyatifi ile belediyemizin yardımlaşarak organize etmiş olduğu, Bafra'mızın ve çevremizin tanıtımı ile güzelliklerinin ortaya çıkması adına Foto Maraton düzenledik.

Bu program 3 gün sürdü. Pazar günüde ödül töreniyle yapılan çalışmalar son bulacak. Bafra'mızda böyle bir faaliyetin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu faaliyetin asıl amacı Kızılırmak ve Kuş Cenneti ile Dünyanın sayılı değerlerinden biri haline gelen Deltası ile, Tarihi dokusu ve sosyal yapısıyla farklılık gösteren Karadeniz'in nadide İlçesi olan şirin Bafra'yı sanatsal yöntemlerle tanıtmak, fotoğraf sanatını Bafra halkına sevdirmek, fotoğraf bilinci oluşturmak ve bu alana yöneltmek, bu etkinlik aracılığıyla da Bafra Belediyesine kaliteli ve zengin fotoğraf arşivi oluşturmak, Fotoğraf sanatının gelişmesine Bafralılarında katkısını sağlamak.” dedi.

Foto Maratonun Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu onaylı olduğunu belirten Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Yaklaşık 150 fotoğrafçının ilçemizin değişik yerlerinde gerçekleştirdiği çekimlerle değerleri çalışmalar ortaya çıkmıştır.’’dedi.

Fotoğraf Maratoncuları adına bir konuşma yapan Foto Maraton Jüri Üyelerinden Ali Rıza Akalın, Tanju Akleman ve Ata Yakup Kaptan ise,’’İlk başta bizlere her türlü imkanı sunan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve değerli ekibine, Bafra Kent Konseyi, Bafra Genç İş Adamları Derneği ve Bafra İçin Hepimiz oluşumuna, sonsuz şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Bizlerin asıl hedefi Kızılırmak ve Kuş Cenneti ile Dünyanın sayılı değerlerinden biri haline gelen Deltası ile, Tarihi dokusu ve sosyal yapısıyla farklılık gösteren Karadeniz'in nadide İlçesi olan şirin Bafra'yı tanıtmak, fotoğraf sanatını Bafra ve Bölge halkına sevdirmektir. 150 fotoğraf gönüllüleri 3 gün süren bu güzel çalışma ve manzaralar karşısında adeta büyülendik. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.’’diyerek söyleşiye son verdiler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!