Advert
Advert

“GELECEK İÇİN MİNİK ADIM SPOR İÇİN İLKADIM” PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

İlkadım Belediyesi Mete Adanır Spor Salonunda düzenlenen “Gelecek İçin Minik Adım Spor İçin İlkadım” Projesi görkemli bir ödül töreni ile sezon finalini gerçekleştirdi.

“GELECEK İÇİN MİNİK ADIM SPOR İÇİN İLKADIM” PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
“GELECEK İÇİN MİNİK ADIM SPOR İÇİN İLKADIM” PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
Bu içerik 5407 kez okundu.

ÖDÜL TÖRENİNE BÜYÜK İLGİ

İlkadım Belediyesi Mete Adanır Spor Salonu’nda düzenlenen tören büyük ilgi gördü. “Gelecek İçin Minik Adım Spor İçin İlkadım” Projesi final yarışları ve ödül törenine; Samsun Valisi İbrahim Şahin, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Hak-İş İl Başkanı Ziya Uzun, BenBirSen Şube Başkanı Nurettin Sever, Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, İlkadım Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Gökmen Şahin, Kamu Kurumu ve STK temsilcileri, Meclis Üyeleri ve birçok vatandaş katıldı.

İLKADIM’IN MİNİK SPORCULARI YETİŞİYOR

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un spor projeleri kapsamında başlayan ve anasınıfı çağındaki çocukların sporla tanışmasını hedefleyen proje başladığı günden bu yana büyük bir ilgi görmüştü. Uzman öğretmenler tarafından İlkadım Mete Adanır Spor Salonunda gerçekleştirilen projeye 32 anaokulu ve kreşten 1685 minik öğrenci katıldı. İlçe genelindeki anaokullarının öğrencileri özel servisler ile okullarından alınarak İlkadım Belediyesi Mete Adanır Spor Tesisleri’nde eğitsel oyunlar, temel jimnastik dersleri ve spor faaliyetleri uzman eğiticiler eşliğinde gerçekleştirdi. Minikler gerçekleşen bu etkinliklerde hem spor yaparak hem de eğitici oyunlarla eğlendiler.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

“Gelecek İçin Minik Adım Spor İçin İlkadım” Projesi ile Türkiye’de bir ilke imza atıldığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Bu projenin kapsadığı yaş açısından büyük bir önemi var. Sporu bir alışkanlık haline getirerek sağlıklı bir nesil yetişmesini amaçlıyoruz. Mete Adanır Spor Salonumuzda Dere Bahçe Sosyal Tesislerimizde, kısa zamanda yapımını tamamladığımız halı saha ve spor alanlarımızda binlerce evladımızı spor ile buluşturuyoruz. Bu projede İlkadım sınırlarını aşarak Ulusal anlamda ses getiren ve örnek olan bir proje oldu. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor ve kaybedeni olmayan bu müsabakadaki minik yavrularımızı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kuzey Anadolu Fay Hattı' yakınındaki Samsun'da deprem riski
Kuzey Anadolu Fay Hattı' yakınındaki Samsun'da deprem riski
BNM CUP KARTON BARDAK İMALATI VE SATIŞI
BNM CUP KARTON BARDAK İMALATI VE SATIŞI