Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

GENÇ İŞADAMLARI CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANLARINI AĞIRLADI

TÜGİAD Ankara Şubesi’nde gerçekleşen toplantıya katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Ayşe Türkmenoğlu ve İhsan Şener’le ülke ekonomisinden dış ticarete kadar pek çok konu masaya yatırıldı.

GENÇ İŞADAMLARI CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANLARINI AĞIRLADI
GENÇ İŞADAMLARI CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANLARINI AĞIRLADI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1200 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Ayşe Türkmenoğlu ve İhsan Şener, TÜGİAD Ankara Şubesi’nde genç işadamları ile bir araya geldiler. Başkan Ercan Kahraman ev sahipliğinde, Ticari İlişkiler Komisyonu işbirliğiyle gerçekleşen ve işadamlarının büyük ilgi gösterdiği toplantıda ekonomi masaya yatırıldı.

Türkiye ekonomisinin dünü, bugünü ve geleceğinin konuşulduğu toplantıda işadamları yaşadıkları sorunları da gündeme getirerek, ülkenin içinde bulunduğu bu hassas dönemde üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade ettiler. TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, toplantının açılış konuşmasında, ülkenin içinde bulunduğu süreçte işadamlarının izleyecekleri yol konusunda bu toplantıların büyük önem taşıdığını ifade etti. Yeni yatırımların önünün açılması ve yaşanan engellerin kaldırılması hususuna değinen Kahraman, konuklarına TÜGİAD hakkında bilgi vererek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“TÜGİAD olarak 1986 yılından beri Merkez ve 4 Şube’mizle birlikte, Türkiye’de genç işadamlarının en geniş profilde bir araya geldiği ilk ulusal ve tek uluslararası yetkinliğe sahip dernek olarak faaliyetimizi sürdürüyoruz. Bu hassas süreçlerde ülkemiz ekonomisine katkılarımızı daha ileri noktalara taşımak gayretiyle sizlerle bir araya geliyoruz. Üyelerimiz, işadamlarımız nasıl bir yol izlemeli? Nelere ağırlık vermeli, önümüzdeki engelleri nasıl kaldırabiliriz gibi konularda sizin fikir ve önerileriniz de bizim için önem taşımakta. Katılımınız için teşekkür eder, sizi ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek isterim.”dedi.

TÜGİAD Ticari İlişkiler Komisyonu Başkanı Bülent Erbora da “Komisyon olarak mevcut ekonomik politikaları takip etmek; bu konuda yapılan güncel çalışmaları üyelerimizle paylaşmak, mevcut ticaretimizi büyütebilmek ve sürdürebilir kılmak için çalışmalar yapmak bizim görevimiz. Yüz yıllık Cumhuriyet tarihimizde çok kırılgan ekonomik politikalardan, bugün çok farklı noktalara geldik. 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık ve 2 gün sonra hepimiz işimizin başına döndük; Afrin Zeytin Dalı operasyonu sınır ötesinde devam ediyor ama ekonomi düzgün bir şekilde yürüyor. Dolayısıyla global piyasalardaki hareketliliğin ülke ekonomisine etkileri ve genel ekonomik perspektifi konuşacağımız bu toplantımıza katılımlarından ötürü Başdanışmanlarımıza çok teşekkür ederiz.” dedi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu konuşmasında STK’ların önemine vurgu yaparak, “Demokrasinin vazgeçilmezi, olmazsa olmazı sivil toplum kuruluşları,  iktidara da muhalefete de kitlelerin sesini duyurabiliyor ve çarkı yürütme noktasında önemli görevler üstleniyorlar. Değişen dünya düzeninden biz de nasibimizi alıyoruz ama biz bu süreci hafif atlatıyoruz. Devletimiz de çalışmalarını hızla sürdürüyor. Teşvik ve destekleri ile bu süreçte iş dünyasına da katkısını sürdürüyor.” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!