GÖKÇEAĞAÇ CAMİLER DERNEĞİ (GÖKCAMDER) HAYIRLA YARIŞIYOR

Gökcamder'den Kur’an Kursu Öğrencilerine Ayakkabı Desteği Verildi.

GÖKÇEAĞAÇ CAMİLER DERNEĞİ (GÖKCAMDER) HAYIRLA YARIŞIYOR
GÖKÇEAĞAÇ CAMİLER DERNEĞİ (GÖKCAMDER) HAYIRLA YARIŞIYOR Kızılırmak Gazetesi

Genel Merkezi Bafra’da bulunan Gökçeağaç Camiler Derneği (GÖKCAMDER )Yönetim ve Kurucuları Bafra Müftülüğü bünyesinde bulunan  Kuran kursu öğrencilerine kışlık bot ve ayakkabı vererek sevindirdi.

GÖKCAMDER Kurucu Başkanı Hayırsever İşadamı tarafından İstanbul'dan gönderilen 318 çift bot ve ayakkabılar Gökçamder  Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hasan Kuru, Başkan Yardımcısı Salih Kılıç, Genel Sekreter Zafer Demir ve Muhasip Aziz Demir  ile birlikte Bafra İlçe Müftüsü Necmettin Kayar'a teslim edildi.

Teslim Töreninde konuşan Gökçeağaç Camiler Derneği  (GÖKCAMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hasan Kuru teşekkür ederek başladığı konuşmasında, GÖKCAMDER 'in 2018 yılı Mayıs ayında 13 kişinin katılımıyla kurulduğunu söyledi. Başkan Kuru, "Derneğimizin amacı mahallemizde/köyümüzde bulunan 3 adet caminin  bakımı, gözetimi ve ihtiyaç sahibi olan ailelerimize maddi manevi destek olmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. Bu nedenle derneğimizin amaçlarını gerçekleştirmek için bağışçılarımızdan başta derneğimizin kurucu başkanı Ahmet Kocabaş'ın ve diğer bağışçılarımızın destekleriyle, ihtiyaç sahibi olan öğrencilere destekte bulunulmuştur. Bu nedenle vesile olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah diğer kardeşlerimize de iyi bir örnek olacağını düşünüyoruz. Öğrencilerimize de bundan sonraki eğitim hayatında başarılar dileriz. Devletimize milletimize ailelerine hayırlı bir evlat olmayı Cenab-ı Allah nasip eder. " şeklinde sözlerine devam etti.’’dedi.

Bafra İlçe Müftüsü Necmettin Kayar teşekkürlerinin ardından sözlerine şöyle devam etti,

" Öncelikle arkadaşlarımız kendi köylerinde Gökçeağaç Köyünde camilerine, orada Kuran kurslarımıza yardım yaptılar.Destek sağladılar .  Onlar gerçekten güzel oldu. Oradaki bayanlar Kuran hizmetini bu şekilde almaya başladılar. 2 yıldan beri de orda kurslarımız, köylerimizde devam ediyor. İlçede de 6 tane yatılı Kuran kursumuz var. 6 tane yatılı Kuran kursunda hafızlık eğitiminde olan ve örgün eğitimde okuyan, bir bölümü örgün eğitimde okuyan bu öğrencilerimizin, yaklaşık 110 tanesi de Doğu ve Güneydoğudan misafir öğrencilerimiz. Özellikle Ensar Kuran Kursumuzda yaşları 12 ile 16-17 yaşları arası olan daha ana kuzusu olan yavrularımız. Onları da cumartesi günü biz annelerine, memleketlerine uğurlayacağız. Çocuklarımıza çam sakızı çoban armağanı birer hediye yapabilir miyiz diye böyle bir teşebbüste bulunduk. Ben GÖKÇAMDER Kurucu Başkanı Hayırsever işadamı Ahmet Kocabaş Beyi bizzat kendim aradım, dedim ki "Ahmet bey öğrencilerimize böyle böyle bir destek 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı