Advert
Advert

HAVZA BELEDİYE BAŞKANI SEBAHATTİN ÖZDEMİR, ‘’HAVZA OSB’DE FİRMALARI GÖRMEK İSTİYORUZ’’

Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i makamında ziyaret etti.

 HAVZA BELEDİYE BAŞKANI SEBAHATTİN ÖZDEMİR,  ‘’HAVZA OSB’DE FİRMALARI GÖRMEK İSTİYORUZ’’
 HAVZA BELEDİYE BAŞKANI SEBAHATTİN ÖZDEMİR,  ‘’HAVZA OSB’DE FİRMALARI GÖRMEK İSTİYORUZ’’ Kızılırmak Gazetesi

Ziyarette Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış ile bir süre sohbet etti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Silverline “Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış’ın şahsında tüm Silverline ailesine bölgemize yapmış oldukları katkılardan ötürü teşekkür ediyorum. Özellikle imzalan okul sanayi iş birliği protokolü ile ilçemizde mesleki eğitim gören öğrencilerimize önemli katkıları oldu.  Silverline Havza OSB’de görmek en büyük arzumuz. Sayın Alış’a nazik ziyaretinden ötürü teşekkür ediyorum. Havza yöresinin yazılı tarih öncesi dönemlerini aydınlatan çalışmaların ilki 1971 yılından önce ikincisi de 1972-1973 yıllarında Prof.Dr.U.Bahadır ALKIM ve ekibi tarafından yapılmış, Tarih Kurumu adına yürütülen bu küçük çaplı kazı ve yüzey araştırmaları sonucu saptanan en eski bulgular Havza sınırları içinde Paleolitik dönemden bu yana yerleşildiğini ortaya çıkarmıştır.

Her iki tarihte yapılan kazı ve yüzey araştırmaları sırasında Havza sınırları içerisinde toplam 17 höyük ve düz yerleşme alanı, 6 Roma Geç Antik Çağ yerleşmesi, 7 tümülüs, 1 kaya mezarı, 1 mezarlık alanı ve 1 antik kaplıca kalıntısı tespit edilmiş buralarda Erken Tunç ÇağıOrta Tunç ÇağıDemir Çağı, Roma ve Geç Antik Çağ uygarlıklarına ait yerleşimlerin bulunduğu belgelenmiştir.

’’dedi.

Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış ise “ Havza’da hayata geçirdiğimiz okul sanayi işbirliği protokolü bizler için çok değerli. Bu şekilde hem öğrencilerimizin eğitimine katkı veriyoruz hem de kendi ara eleman ihtiyacımızı karşılıyoruz.’’dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korona virüse karşı gaz maskesi
Korona virüse karşı gaz maskesi
Alaçam’da uyuşturucuya geçit yok
Alaçam’da uyuşturucuya geçit yok