HELAL TURİZMDEKİ BÜYÜME HIZ KESMİYOR

Düzenlediği umre ve hac turlarının yanı sıra yurt dışı gezi turlarıylada muhafazakar turizmin öncülerinden Vizyon Turizm, Türkiye’nin helal turizmden aldığı payı artırmak için çalışmalarına devam ediyor.

HELAL TURİZMDEKİ BÜYÜME HIZ KESMİYOR
HELAL TURİZMDEKİ BÜYÜME HIZ KESMİYOR Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 607 kez okundu.

Son yıllarda helal turizme ilginin artmasındaki önemli unsurlardan Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, yeni stratejilerle sektörde ilerlemenin mümkün olacağını vurguluyor.

Yenilenen dünya ile birlikte insanların isteklerinin değişmesi doğrultusunda helal turizme ilgi yükselişini sürdürüyor. Son yıllarda oluşan muhafazakar otellerin yatak sayılarındaki artış devam ediyor. Türkiye’deki helal turizm öncülerinden Vizyon Turizm, muhafazakar turizme artan ilgi doğrultusunda kendisini yenileyerek sektördeki önemini artırıyor.

Çizmeci: Ciddi bir büyüme göstermek için bu alandaki tesis sayısını arttırarak yeni pazarlara girmeliyiz

Türkiye’nin helal turizm sektöründe aldığı paya ilişkin açıklamalar yapan Uluslararası Helal Turizm Derneği kurucularından Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi TalhaÇizmeci; sektörün gidişatından memnun olduklarını dile getirdi. Geçtiğimiz son birkaç yılda muhafazakar otellerdeki yatak artışını oldukça iç açıcı bulduklarını da belirten Çizmeci, Türkiye’nin dünya pazarından aldığı payı artırması için belirli bir stratejide çalışması gerektiğinin altını çizdi. Bununla beraber bu alanda faaliyet gösteren otellerin zaten tam kapasite ile çalıştığını bildirerek sektöre bu alanda yeni yatırımcı otel ve tesislerin girmesinin büyüme için şart olduğunu belirtti. Çizmeci: “Ülkemizin helal turizm pazarından daha çok pay almasının önünde hiçbir engel yok. Ciddi bir büyüme göstermek için hem bu tarz otel ve tesislerin sayısını arttırmalı hem de yeni pazarlara girmeliyiz. Şuan hali hazırda tesisler zaten tam kapasite çalıştıklarından yeni pazarlara girme gereği çok fazla duyulmuyor. Türkiye’deözellikle güneyde bu alanda yeni otel ve tesisler açıldıktan sonra Avrupa, Rusya, Körfez ülkeleriyle Afrika'daki Müslüman seyahat pazarına yönelik kapsamlı stratejiler geliştirmeli. Ancak böyle büyümemizi hızlandırabiliriz.” dedi.

Türkiye’nin helal turizm pazarından aldığı payı daha yükseğe çıkarmak için çalıştıklarının belirtenVizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi TalhaÇizmeci, konuklarına verdikleri kusursuz hizmet ile bunu başaracaklarını belirtti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!