İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ, ‘’ CENAB-I HAK’TAN ÜLKEMİZE HOŞGÖRÜLÜ GÜNLER NASİP ETMESİNİ DİLİYORUM’’

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ,  ‘’ CENAB-I HAK’TAN ÜLKEMİZE HOŞGÖRÜLÜ GÜNLER NASİP ETMESİNİ DİLİYORUM’’
İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ,  ‘’ CENAB-I HAK’TAN ÜLKEMİZE HOŞGÖRÜLÜ GÜNLER NASİP ETMESİNİ DİLİYORUM’’ Kızılırmak Gazetesi

Kandil gecelerinin hem Allah’a yaklaşılarak kalplerin yumuşadığı hem de birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği zamanlar olduğunu vurgulayarak İslam alemininMevlid Kandilini tebrik eden Başkan Demirtaş; “İnsanların en hayırlısı Hz. Peygamber binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam'ı müjdeleyendir. Rahmet peygamberimiz Muhammed Mustafa'nın (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin sevincini ve mutluluğunu hep birlikte paylaşıyoruz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) insanlık alemi için tuttuğu ışığı günümüzde de parlatarak ileriye taşımak en önemli görevlerimizden biridir. Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem taşıyan mübarek kandil dolayısıyla bütün İslam âleminin kandilini tebrik ediyor, Cenab-ı Hak’tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörü ve barışın hâkim olduğu günler nasip etmesini diliyorum. Bu gecenin getireceği manevi iklimden pay alarak, dualarınızın kabulünü Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Mevlid Kandili sebebi ile İlkadımlılarla bir araya gelmekten mutluluk duyacaklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Birlik ve beraberlik duygularımızın güçlendiği böylesine maneviyatı yüksek vesilelerden birinde daha vatandaşlarımızla kılacağımız akşam namazı sonrası Oğuz Türkleri Camii ve Çağlayan Camii’nde bir araya gelerek hem sohbet etme şansı hem de birlikte dua etme şansı bulmaktan dolayı sonsuz mutluluk duymaktayım. İlkadım Belediyesi olarak ikramlarda bulunacağımız bu güzel ortama tüm hemşehrilerimiz davetlidir.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu