İLKADIM’DA ZABITA SEYYAR SATICILARA GEÇİT VERMİYOR

İlkadım Belediyesi ,kent sakinlerinin yoğun olarak kullandığı caddeleri, sokak ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcılara yönelik denetim ve kontrollerini sıkılaştırdı..

İLKADIM’DA ZABITA  SEYYAR SATICILARA  GEÇİT VERMİYOR
İLKADIM’DA ZABITA  SEYYAR SATICILARA  GEÇİT VERMİYOR Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 145 kez okundu.

İlkadım  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmayla, yoğun insan ve araç trafiğinin yaşandığı İstasyon Mahallesi Engin ve Anafartalar Sokak üzerinde faaliyet gösteren işyerleri ile vatandaşların uğrak yeri olan kalabalık iş merkezlerinde kaldırım işgal ederek seyyar satış yapanlara karşı denetim gerçekleştirildi. Zabıta ekipleri,kaldırımları işgaline yol açan teşhir ürünlerinin satıldığı tezgâhları toplayarak kaldırımları vatandaşların kullanımına uygun hale getirdi.

''İşgale devam eden seyyara cezai müeyyide''
 

İlkadım  Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, kent sakinlerini zor durumda bırakan kaldırım işgallerine karşı uygulama ve denetimleri bundan sonra sıkılaştırılacaklarını, uyarı ve tutanaklara rağmen işgale devam edenler hakkında da gerekli yasal işlem ve cezai müeyyide uygulanacağının altını çizdi.

''Bu işgallere müsamaha göstermemiz söz konusu olamaz''

Yaz aylarının yaşandığı şu günlerde şehrin kalbi konumunda olan ilkadım ilçesinde yaya ve insan trafiği açısından her gün yoğun bir hareketlik yaşandığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kaldırımların şehirlerin uygarlık seviyesini göstergesidir.Kaldırımların usulsüz şekilde kullanımının görüntü kirliğine sebep olduğu gibi, bundan daha da önemlisi yayaların hayatlarını tehlikeye attığına da dikkat çekti. Başkan Demirtaş " Vatandaşlarımızın huzurunu, güvenlik ve esenliğini bozan her türlü girişimin önlenmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı arttıracağız. Bu işgallere müsamaha göstermemiz söz konusu olamaz.Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, 7 gün 24 saat görevinin başında olup, şikâyet ve talepleri hemen değerlendirmeye alarak en kısa sürede sonuçlandıracaktır." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!