Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İŞADAMI VE SİYASETÇİ BARIŞ AYDIN, SAĞLIK TURİZMİ ANKARA İYİ OLACAKTIR

İşadamı ve siyasetçi Barış Aydın, başta vergi muafiyeti olmak üzere sağlık turizmi ile ilgili gelişmelerin Ankara’nın markalaşma stratejisinde önemli bir fırsat olduğunu söyledi ve Başkent Ankara’nın bu alandaki potansiyelini kullanarak dünyada sayılı kentler arasına girebileceğini ifade etti.

İŞADAMI VE SİYASETÇİ BARIŞ AYDIN,  SAĞLIK TURİZMİ ANKARA İYİ OLACAKTIR
İŞADAMI VE SİYASETÇİ BARIŞ AYDIN,  SAĞLIK TURİZMİ ANKARA İYİ OLACAKTIR Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1373 kez okundu.

Sağlıkta yabancıya vergi muafiyeti getiren düzenlemenin meclisten geçmesinin çok olumlu bir gelişme olduğunun altını çizen Aydın, “Ankara, gelişimi için bu konuya daha fazla eğilip bunu fırsata çevirebilir. Sağlık turizmi Ankara’nın markalaşması için en önemli konulardan biri olacaktır” dedi.Ankara’nın değişik alanlarda güçlü kalkınma dinamikleri ve birçok gelişim ekseni bulunduğuna dikkat çeken Aydın şunları söyledi:

“Ankara, hızlı gelişen bir Başkent. Ancak ben Ankara’nın sağlık turizmi ile markalaşacağına inanıyorum. Ankara, sağlık turizmi alanında marka olmak için her şeye sahip… Ankara’nın köklü tıp fakülteleri var, kamu ve özel toplam 82 hastanesi var. Ankara, sağlık alanında modern teknoloji kullanımı, yetkin doktorları ve kalifiye sağlık personeli ile güçlü ‘medikal sağlık turizmi’ potansiyeline sahip. ABD merkezli Joint Commission International (JCI) akreditasyonlu hastanelerin tüm dünyadaki sayısı 500. Bunların 7’si Ankara’da bulunuyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. Ankara Etlik Şehir Hastanesi ve Türkiye’nin sağlık alanında en büyük kamu-özel işbirliği projesi olan Bilkent Şehir Hastanesi de açılışa hazırlanıyor. Bir başka alan da termal sağlık… Ankara; Ayaş, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Güdül, Haymana, Kazan, Kızılcahamam ve Polatlı ilçelerindeki zengin termal kaynaklarla ‘termal sağlık turizmi’ alanında da güçlü potansiyele sahip bulunuyor. Ankara’nın klinik oteller, eğlen-dinlen alanları, tatil köyleri ve bakım evleri üzerinden gerçekleşen ileri yaş ve engelli sağlık turizmindeki hizmet kapasitesi de çok yüksek ve Başkent bu alanda da gelişime açık.”

Aydın, Sağlık turizminin sektörün yanı sıra zincirleme etkiyle seyahat acenteleri, sigorta şirketleri, turizm firmaları, ulaşım, iletişim, bilişim, inşaat gibi birçok sektöre katma değer yarattığına vurgu yaparak, Ankara’nın bu alandaki gelişiminin, çevre iller ve ülke kalkınmasında da itici bir güç olacağını ifade etti. Bu arada 663 sayılı KHK ile Türkiye’de ‘Sağlık Serbest Bölgeleri’ kurulmasının önünün açıldığına dikkat çeken Aydın, Ankara’da kurulacak bir sağlık serbest bölgesinin, Başkent’in bu alanda markalaşma sürecine ivme kazandıracağını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!