JAPONYA NAGAOKA TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI, “OMÜ İLE İŞ VE GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Japonya Nagaoka Teknolojisi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. TakashiYukawa ile aynı üniversitenin Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. ShigeruNagasawa, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e nezaket ziyaretinde bulundu.

JAPONYA NAGAOKA TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI,   “OMÜ İLE İŞ VE GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ”
JAPONYA NAGAOKA TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI,   “OMÜ İLE İŞ VE GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ” Kızılırmak Gazetesi

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Rektör Bilgiç’e, Uluslararası İlişkiler Birimi Başkan Prof. Dr. Rıdvan Kızılkaya, Yeşilyurt Demirçelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kemal Yıldızlı ve Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür Demircan eşlik etti.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu mutluluğunu ifade eden Rektör Bilgiç, konuklara OMÜ'de yapılan bilimsel ve teknolojik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Nagaoka Üniversitesi hakkında bilgi veren Japon öğretim üyeleri de bu çalışmaların ortaklaştırılmasına yönelik Rektör Bilgiç ile karşılıklı fikir ve görüş alışverişinde bulundular.

OMÜ'ye dair pozitif izlenimler

Geçen yıl OMÜ’yü ziyaret eden Prof. Dr. ShigeruNagasawa, önceki ziyaretinde edindiği izlenimler sonucunda OMÜ’nün fiziki imkânları ve yaptığı çalışmaları beğendiğini dile getirirken, Nagaoka Üniversitesi ve OMÜ arasında eğitimde iş ve güç birliği yapılmasından mutlu olacaklarını belirtti.

 

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyaretin sonunda Rektör Bilgiç Japonya'dan gelen misafirlerine Üniversitenin hediyesini takdim ederken, konuk akademisyenler de ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyelerle Rektör Bilgiç ve ziyarete eşlik eden OMÜ'lü öğretim üyelerine jest yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı