Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Kompozit Burun Estetiğinde Çene Estetiği de Yapılabilir

Kompozit burun estetiğinde burun tasarımının istenen etkiyi yaratmasında çenenin şekli çok önemli bir rol oynar.

Kompozit Burun Estetiğinde Çene Estetiği de Yapılabilir
Kompozit Burun Estetiğinde Çene Estetiği de Yapılabilir Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1140 kez okundu.

Bu yüzden bazı operasyonlarda burun estetiğinin yanı sıra tasarımı destekleyici tedavi olarak çene estetiği de yapılabilir.

3D burun estetiğiyle ideal yüz ve burun şekli tasarımı

Yüz uyumu için nelerin gerekli olduğunu öğrenmek için 3D burun estetiği tekniklerinden faydalanılabilir. 3D burun estetiğinde kullanılan simülasyon cihazları aracılığı ile kişinin yüzü gerçeğe en yakın haliyle tasarlanır.

Hologram burun estetiğiyle görüntüleme

3D burun estetiğiyle tasarlanan ideal burun şekli hologram burun estetiği tekniği ile hastaya özel bir plarformda gösterilir. Bu aşamada hasta ile cerrah birlikte yüz genel hatlarını değerlendirir, tek başına burun estetiğinin yeterli olmadığı ve çenenin pozisyonundan kaynaklı sorunlar varsa belirlenir.

Kompozit burun estetiğinde çene dolgusu da yapılabilir

Bazı durumlarda burun estetiğini desteklemek için çene estetiği özellikle çene dolgusu da yapılması gerekebilir. Kompozit burun estetiği ile birlikte çene estetiği düşünülmesi durumunda bilinmesi gereken bazı önemli noktalar var:

Kompozit burun estetiği prosedürleri birleştirmek hangi durumlarda gerekli olabilir?

Kompozit burun estetiği iki şekilde birleştirilebiliyor. Birincisi burun estetiğinde yumuşak doku eksikliği olması durumunda vücudun başka yerinden alınan yağ hücresi buruna enjekte edilebilir. Bunun dışında hyalüronik asit gibi dolgu malzemesi de ilave edilebilir. Kompozit burun estetiğinde hem burun estetiği operasyonu hem de dolgu enjeksiyonu teknikleri kullanılabilir.

Burun estetiğinde çene şeklinin oynadığı rol

Ayrıca burun estetiğinizi desteklemek ve yüzde daha fazla uyum yakalamak için çene estetiği yapılması düşünülebilir. Bazı durumlarda burun estetiğini ve yüz uyumunu desteklemeye ve operasyondan iyi sonuçlar elde edilmesine yardımcı olabilir. Örneğin küçük bir çene, burnun olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilir. Ayrıca çene ve boyun arasındaki açıyı belirsiz gösterebilir. Bu durumda burun estetiği ile çene dolgusu estetiği bir arada yapılarak operasyonun desteklenmesine, profile denge katılmasına ve yüz uyumunun artmasına yardımcı olan başarılı bir operasyon geçirilebilir.

Kompozit burun estetiği teknikleri nelerdir?

Yağ enjeksiyonu tekniği:Burundaki yumuşak doku eksikliği için liposuction tekniği ile vücudun başka kısmından alınan yağ buruna enjekte edilebilir. Bunun için mikro ve nano yağ transferi teknikleri kullanılabilir.

Dolgu enjeksiyonu tekniği:Burundaki yumuşak doku eksikliği için yağ enjeksiyonunda daha pratik bir işlem olan dolgu enjeksiyonu tekniği de kullanılabilir. Bunun için dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit bazlı malzemeler kullanılır.

Enjektabl çene estetikleri: Çene şeklinin düzeltilmesinde ihtiyaca göre dolgu ya da botoksenjeksiyon tekniklerinin kullanıldığının prosedürlerdir. Bu teknikler ile küçük çeneye hacim kazandırılabilir ya da olması gereken pozisyonun gerisinde duran çene ön plana çekilebilir. Bunun için hyalüronik asit dolgu malzemesi ya da kişinin kendi yağ hücrelerinin kullanıldığı mikro enjeksiyon tekniği kullanılabilir.

Ameliyatsız çene estetiğinde sadece çene büyütme yapılmaz, aşırı geniş ve ileride duran çene de massetterbotoksu uygulamasıyla küçültülerek geri çekilebilir. Oval ve küçük bir çeneye sahip olması sağlanabilir.

Kişinin tercihine ve ihtiyacına göre ameliyatsız olarak çene enjeksiyonu uygulanabilir. Dolgu enjeksiyonlarının süresi kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterse de 2 yıla kadar etkisini gösterebilir. Massetterbotoksu ise ortalama bir yıl içinde tekrarlanması gerekebilir.

Eğer siz de yüzünüze daha ideal burun şekli ve görünüm kazandırmak için kompozit burun estetiğinde faydalanmak istiyorsanız, alanında uzman bir estetik cerrahtan destek alabilirsiniz.

#kompozitburunestetiği #burunestetiği #3Dburunestetiği #hologramburunestetiği

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!