KOT İHRACATINDA DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜYÜZ

Üretimvetüketimdebüyümeyedevamedendünyatoplamkotkumaşihracatıyaklaşık 4 milyar 910 milyondolaraulaştı. 2018 yılında 341 milyondolarkotkumaşihracatıyapanülkemizin,kotgiysiihracatıise1 milyar 666 milyondolarolarakgerçekleşti. Kotpazarındakibüyüme son dönemdeüreticilerin de buişeönemliyatırımlaryapmasınısağlarkenülkemizdegerçekleştirilenfuarveorganizasyonlarçevreülkeleri de bölgemizdebirleştiriyor.Bu kulvardabüyükhedefleribulunan, üreticifirmalar, dünyapazarpaylarınıarttırabilmekadına 38. Uluslararası İstanbul Anne BebekÇocukÜrünleri Fuarında buluşacak.

KOT İHRACATINDA DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜYÜZ
KOT İHRACATINDA DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜYÜZ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 136 kez okundu.

2018 yılıitibarıylakotkumaşihracatındadünyadördüncüsüolanTürkiye’nindünyapazarpayıyüzde7olurken

kothazırgiyimihracatında,yinedünyadördüncüsüolanülkemizinpazarpayıyüzde4,5olarakgerçekleşti. Kotkumaşihracatımızda ilk sırada 54 milyondolarlaTunusbulunurken, kotgiysiihracatımızdaise 299 milyondolarihracatoranıyla ilk sıradaAlmanyabulunuyor.

İhracattaortayaçıkanrakamlarınekonomiyegüvenvermeyedevamettiğinibelirtenAnne BebekÇocukÜrünleriFuarıDirektörüHaticeDinçer ‘’ BaştaAvrupaülkeleriolmaküzerekotkumaşının ABD veUzakdoğuülkelerineihraçedilmesihedefleniyor. Türkkotpantolonihracatı, son on yıldayüzde160 oranındaartışgöstererekdokumakonfeksiyonihracatınınlokomotifiolmayadevamediyor. 8-11 Ocak 2020’de CBME Türkiye’deyapılacakuluslararasıticarianlaşmalarlaTürkiye'dekikotsektörününgücünegüçkatacağımızainanıyorum’’ dedi.

Türkiye hemkotkumaşsektöründe hem de kothazırgiyimsektöründedünyadakienbaşarılıülkelerdenbiriolmayolundailerliyor. Denim giysiihracatımızdaki ilk beşülkeyebakıldığındaTürkiye’ninileriseviyede denim giysiüretebilme kapasitesi de gözeçarpıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’