Advert
Advert

MHP'DEN EN YAŞLI KORE GAZİSİNE VEFA

Bafra ilçesinde "19 eylül gaziler günü" düzenlenen törenle kutlandı.

MHP'DEN EN YAŞLI KORE GAZİSİNE VEFA
MHP'DEN EN YAŞLI KORE GAZİSİNE VEFA Admin
Advert

Bafra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda yapılan tören sonunda MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna ve yönetimi Bafra Sahilkent Mahallesinde ikamet eden 92 yaşındaki Kore Gazisi Cemal Koç’un yanına giderek ‘’Gaziler Gününü’’ kutladılar.


92 yaşındaki Kore Gazisi Cemal Koç’da Kore anılarını paylaştı. Ve kendisine yakın ilgi gösteren MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna ve yönetimine teşekkür etti.


MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna ,’’ Gazilik, inanmış bir kalbin, irfanla yoğrulmuş bir ruhun felaketler karşısında fazilet ve fedakârlık anıtı olup yükselmesidir. Şayet mevzubahis gazilik ise, kutlu ve kutsal değerler uğruna her şeyi göze alanların varlığı kesif ve kesin şekilde anlaşılacaktır. Elbette aziz şehitlerimize, muhterem gazilerimize hem vefa, hem gönül, hem de manevi borcumuz vardır, hatta pek çoktur. Gazilik şehadeti hedef almış muazzam bir mücadele hissiyatının mükâfatı, korkunç hadiseler sürecinin içinden bir cevher gibi parlayan kahramanlık beratıdır.

Türk milleti gazi bir millettir. Gaza şuuru gazilik yuvası, vatan ve millet sevdası gaziliğin mümbit yurdudur.  Terörle mücadelede tarih yazan, destan destan büyüyen gazilerimiz milli birlik ve beraberliğimizin korku nedir bilmeyen cengâverleridir. Onlar sayesinde bölücü hainlere fırsat verilmemektedir. Şehit ve gazilerimiz Türk milletinin en büyük gücüdür.
Bugünde Bafra’da düzenlenen 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle MHP Bafra İlçe teşkilatı olarak yönetimimiz ile beraber kutlamalara katıldık. Ve burada ise Bafra Sahilkent Mahallesinde ikamet eden 92 yaşındaki Kore Gazisi Cemal Koç büyüğümüzü gördük. Yanına geldik. Sohbet ettik. Kore anılarını dinledik. Allah Razı olsun. Tüm Gazilerimizin Günü Kutlu Olsun.’’dedi.

 

Oktay Bülbül

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalar yeniden ısınıyor
Havalar yeniden ısınıyor
Terme’de denetimler aralıksız sürüyor
Terme’de denetimler aralıksız sürüyor