Advert
Advert

NETSİA, BARCELONA’DA İLGİ ODAĞI OLDU

Türk Telekom iştiraki Argela’nın ABD’deki şirketi Netsia, geliştirdiği teknolojilerle telekomünikasyon dünyasının kalbinin attığı GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde yer aldı.

NETSİA, BARCELONA’DA İLGİ ODAĞI OLDU
NETSİA, BARCELONA’DA İLGİ ODAĞI OLDU Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1369 kez okundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan GSMA Mobil Dünya Kongresi’ndeki Netsia standını ziyaret ederek şirketin 5G’nin yapısını şekillendiren teknolojilerden olan globalürünü PraogRAN’ındemosunu canlı izledi. ProgRAN, mevcut mobil şebekeyi etkin bir şekilde dilimleyerek yoğun kullanımlı yerlere var olan kapasiteyi daha verimli dağıtabiliyor.

Türk Telekom’un araştırma geliştirme alanındaki iştiraki Argela, Barcelona’da düzenlenen GSMAMobil Dünya Kongresi’nde ABD’deki Sunnyvale (Silikon Vadisi) merkezli şirketi Netsia ile vitrine çıktı. Netsia’nıninovatif projeleri dünya devlerinin ilgi odağı olurken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme (UDH) Bakanı Ahmet Arslan, Netsia’nın standını ziyaret edip şirketin geliştirdiği teknolojileri yakından inceledi. UDH Bakanı Ahmet Arslan’ın ziyareti sırasında Netsia standında, mobil iletişimde yakında devreye girmesi beklenin 5G teknolojisinin gelişmesine büyük katkı yapan ProgRAN’ın(Programlanabilir Radyo Erişim Ağları)demosu yapıldı. Mobil Dünya Kongresi 2018’de ProgRAN ürünün çıktıları yapılan demoyla başarılı bir şekilde dünya teknoloji dünyası için sergilendi.

“5G’nin küresel standartlarına katkı yapıyoruz”

UDH Bakanı Ahmet Arslan’ın Netsia ziyareti sırasında konuşanArgela Telekom Çözümleri Genel Müdürü Selim Sarper, özellikle ABD merkezli şirketleri Netsia ile globalstandartlarda teknoloji ürünleri geliştirdiklerini ve yakın zamanda dünyada aktif hale gelmesi beklenen 5G teknolojisine katkı yaptıklarını söyledi. Sarper, “Argela,  geliştirmiş olduğu Yazılım Tanımlı Ağ (Software Defined Network – SDN) bazlı, şebekeyi sanal ve programlanabilir bir şekilde dilimleyerek yoğun kullanımlı yerlere var olan kapasiteyi daha verimli dağıtabilenProgRAN ürünü ile dünya genelinde kullanılacak 5G uyumlu baz istasyonlarını tasarlıyor; 5G yazılımlarını kodluyor. Yani 5G’nin küresel standartlarına katkı yapıyoruz. ProgRAN, baz istasyonlarının dinamik olarak kolayca programlanabilmelerini sağlayan 5G radyo erişim ağları mimarisine yönelik çalışmaları içeriyor. Ölçeklenebilir, esnek, programlanabilir mimarisiyle ProgRAN, geleceğin mobil iletişim ihtiyaçları için yüksek kapasiteli, kişiselleştirilmiş ağ ve hizmet çözümleri sunulmasına olanak sağlıyor.ProgRAN kapsamında geliştirilen yazılımların küresel 5G standartları arasına kabul edilmesi yönünde sağlam adımlarla yol alıyoruz. Bugün MWC standımızda yaptığımız demoyu başarılı bir şekilde gerçekleştirerek bu konuda gücümüzü bir kez daha test etme imkânı bulduk. UDH Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a da bizi Barcelona’da ziyaret edip movite ettiği için ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI
VEKİL YILMAZ ESTONYA SAVUNMA BAKANI JÜRİ LUİK'İ AĞIRLADI