ÖĞRENCİLER SPORU TİYATROYLA BULUŞTURARAK ANLATTILAR

Trabzon Bedri Rahmi Eyüboğlu İlkokulu 2-C sınıfının Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatörlüğü ve Anadolu Vakfı ortaklığında yürütülen “Eğitimin Yıldızları HOPO” proje yarışması kapsamında hazırlamış olduğu “Hayatımdaki Sayfalar” projesinin finali yapıldı.

ÖĞRENCİLER SPORU TİYATROYLA BULUŞTURARAK ANLATTILAR
ÖĞRENCİLER SPORU TİYATROYLA BULUŞTURARAK ANLATTILAR Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1345 kez okundu.

Bedri Rahmi Eyüboğlu İlkokulu Konferans salonundaki tiyatro etkinliğine Ortahisarİlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Köse, İl Şube Müdürü Mesut Kaş, İlçe Şube Müdürleri Emrah Koşar ile Murat Eskicioğlu ve öğrenci velileri katıldı. Etkinlikte TFF 3.lig ekiplerinden Hekimoğlu Trabzon Futbol Kulübü’nün takım kaptanı Hakan Aydın ile futbolculardan Miraç Acer de yer aldı.

Okumayı seven ve okuduklarını anlayan bireyleryetiştirmek amacıyla yürütülen projede, öğrenciler hazırladıkları tiyatro gösterilerini izleyicilere sundular.

Öğrencilerden oluşan tiyatro grubu ilk olarak arkadaşlık duygularını içeren “Kutuplarda Ayrımcılık” adlı oyunu sundular. Oyunda öğrenciler okudukları kitaplardaki olayları hayvanların dilinden anlattılar.

“Paylaşmak Güzeldir” adlı oyunda ise doğruluk konusu işlendi. Çocuklar doğru davranışlara sahip olmanın önemini sporla vurguladılar.

Oyunun sonunda futbolcular Hakan Aydın ve Miraç Acer, çocuklara sporun önemini ve ahlakını anlattılar. Çocuklar, futbolcular ve izleyiciler ile birlikte söyledikleri Trabzonspor marşıyla tiyatro etkinliği sona erdi.

Haber Kaynak : Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRA DA BETON MİKSERİ  ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA DA BETON MİKSERİ ELEKTRİKLİ BİSİKLETE ÇARPTI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ,  ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ, ‘’ GAZİLERİMİZİN MÜCADELERİ BİR DESTANDIR’’