Advert
Advert

OMÜ KİTAM’IN AKREDİTASYON STANDARDI EĞİTİMİ BAŞLADI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Karadeniz İleri Teknoloji Araştırma Merkezi’nin (KİTAM) çalışanları ve OMÜ Çevre Mühendisliği öğretim elemanlarına yönelik Akreditasyon Standardı eğitimi başladı. OMÜ kalite çalışmaları kapsamında laboratuvar akreditasyonu alanındaki faaliyetlerine hız verdi.

OMÜ KİTAM’IN AKREDİTASYON STANDARDI EĞİTİMİ BAŞLADI
OMÜ KİTAM’IN AKREDİTASYON STANDARDI EĞİTİMİ BAŞLADI Kızılırmak Gazetesi
Advert

Akreditasyon Standardı (TS EN ISO/IEC 17025:2017) ile başlayan ve KİTAM Seminer Salonunda gerçekleştirilen eğitimler ölçümlerin izlenebilirliği, metot validasyonu ve verifikasyonu, sertifikalı, referans malzeme üretimi ve kullanımı, laboratuvarlarda iç kalite kontrol eğitimleriyle sürüyor. Laboratuvar cihazlarının kalibrasyonu ve güvenirliği, akreditasyon ve uluslararası boyutu, üniversite araştırma laboratuvarlarında akreditasyonun önemi ve gerekliliği gibi konuları kapsayan ve  Dr. Gülen Yeşilören tarafından verilen eğitimler Aralık ayı sonuna kadar devam edecek.

Eğitimler kapsamında KİTAM çalışanları ve OMÜ Çevre Mühendisliği öğretim elemanlarının, gerekli Akreditasyon Standardı eğitimlerini tamamlamalarının ardından sertifika almaya hak kazanacak.

 

OMÜ….

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Karadeniz Bölgesi’nin ekonomik, kültürel ve sosyal yaşamına yeni bir soluk getirmek ve katkı yapmak amacıyla 1975 yılında kurulan köklü bir devlet üniversitesidir.Bölge üniversitesi olarak kurulan ve misyonuna uygun olarak 44 yılı geride bırakan üniversite, bireylerin ve toplumun yararına yenilikler kazandırmak için evrensel değerleri benimseyen, entelektüel titizlikle çalışan ülkemizin en güçlü araştırma ve öğretim kurumlarından biridir.Adını Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma vapuru ile Samsun’a ayak bastığı “19 Mayıs 1919” tarihinden alan Ondokuz Mayıs Üniversitesinde, 19 fakülte, 1 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 6 enstitü, 1 konservatuvar ve 24 uygulama araştırma merkezi bulunmaktadır.

Uluslararası Üniversite

119 ülkeden gelen 5253 uluslararası öğrencisiyle de OMÜ, uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Akademisyen Sayısıyla İlk Sıralarda

OMÜ, akademik ve idari birimleri, dalında uzman, deneyimli öğretim kadrosuyla öğrencilerine önlisans, lisans ve lisansüstü seviyelerinde eğitim-öğretim vermektedir. Üniversitenin 52866 öğrencisi, 2475 akademik personeli ve 3923 çalışanı bulunmaktadır. 2018 itibariyle 43 yılda yaklaşık 170 bin mezun vermiştir.OMÜ, ödüllü güzide akademisyenlerini ve öğrencilerini tutkuları peşinde koşmaları, sorgulayan, soruşturan, sorumluluk alan, girişimci, yaratıcı, keşfeden  araştırmacılar olmaları ve en zorlu sorunları çözmeleri için disiplinlerarası bir yaklaşımla teşvik etmektedir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Canik’ten tüm okullara akıl ve zeka oyunları setleri
Canik’ten tüm okullara akıl ve zeka oyunları setleri
Havza’nın üreten kadın kooperatifi ’İlk Kıvılcım Çarşı’
Havza’nın üreten kadın kooperatifi ’İlk Kıvılcım Çarşı’