OMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN 10 PUANLIK HAREKET

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Optisyenlik bölümü öğrencileriAtakum’unKurupelit bölgesinde bulunan yat limanında çevre temizliği yaptı.

OMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN 10 PUANLIK HAREKET
OMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN 10 PUANLIK HAREKET Kızılırmak Gazetesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluOptisyenlik bölümü öğrencileri Atakum’da bulunan yat limanı etrafında çevre temizliği yaptı. Temizlik öncesinde kiraladıkları bisikletlerle “İnsan için Spor, Doğa için Temizlik” sloganıyla yola çıkan Optisyenlik bölümü öğrencileri çevreye zararı olabilecek kola şişesi, yiyecek kapları, şişeler, olta misinaları, kutu kartonları gibi birçok cam, kâğıt ve plastik atıklarıtoplayarak doğaya zarar vermelerini engellediler.

“ÇÖZÜM TEMİZLEMEK DEĞİL KİRLETMEMEK”
Grup adına açıklamalarda bulunan Optisyenlik bölümü öğrencisi Cansu KAYA: “ Hepimizin nefes aldığımız havaya, içtiğimiz suya kısacası doğaya karşı sorumluluklarımız var.Gönül isterdi ki bugün burada tek bir çöp dahi bulamayalım. Ama doğayı temizleyenler gibi kirletenler de maalesefyine biz insanlarız.” dedi. Temizlik esnasında yanlarından geçen insanlardan olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden KAYA:“Bizler yaklaşık bir saattir burada temizleme çalışması yaptık. Etrafımızdan insanlar gelip geçerken tebrik edenler de oldu. Umarım farkındalık oluşturmak için gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik amacına ulaşır. Çözümün temizlemek değil kirletmemek olduğunu anlatmaya çalıştık.Bunun bilinciyle yaşamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı