OMÜ TSE BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI

“Kalite Yönetim Sistemi”ni benimseyen ve dış tetkik sürecini 2 Ağustos tarihinde başarıyla tamamlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Türk Standartları Enstitüsünden (TSE) ‘Yüksek Öğrenim ve Eğitim Hizmetleri Sunumu’ kapsamında ‘TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi almaya hak kazandı.

 OMÜ TSE BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI
 OMÜ TSE BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI Kızılırmak Gazetesi

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, verdiği "Yükseköğretimde Kalite Standartları" konulu konferansın ardından TSE ‘TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’ belgesini OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e törenle teslim etti.

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Prof. Dr. Mehmet Kuran ile Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Samsun Ürün Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

“Gelişmişliğin temelinde güçlü ve işini iyi yapan üniversiteleri görüyoruz”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç kaliteyi, bir işi iyi yapabilmek için gereken imkân ve şartların oluşturulması olarak tanımlayarak şöyle devam etti: “Bir işin nasıl yapıldığı ve o işten etkilenenlerin memnuniyeti oldukça önemli. Hepimiz yapılan bir işle muhatap olma durumunda kaldığımızda o işin kalitesini önemseriz. Özellikle üniversite gibi bir kurumda kaliteden bahsedildiğinde çok geniş bir alanın etkilendiğini fark etmekteyiz. Ülkenin gelişmesinde büyük rol üstlenen üniversitelerin asli görevlerini iyi yapabilmeleri, o ülkenin gelişmesi açısından çok önem arz etmekte. Ülkelerin gelişmişliğinin temelinde hep güçlü ve işini iyi yapan üniversiteleri görüyoruz. Bu nedenle bizler de kanunla üniversitelere verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirebilmek için çalışıyoruz. Böylece bu çatı altında eğitim alan on binlerce öğrenci, yetkinlik ve çalışma kültürüyle ülkenin değişik sahalarında görev yapacak.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun’da cuma namazı kılınacak yerler belirlendi
Samsun’da cuma namazı kılınacak yerler belirlendi
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti