OMÜ VAKFI KOLEJİNDEN LÖSAM'A ANLAMLI BAĞIŞ

OMÜ Vakfı Koleji öğrencileri velilerinin desteği ile Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM)'a sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde maddi bağışta bulundu.

OMÜ VAKFI KOLEJİNDEN LÖSAM'A ANLAMLI  BAĞIŞ
OMÜ VAKFI KOLEJİNDEN LÖSAM'A ANLAMLI  BAĞIŞ Kızılırmak Gazetesi

Toplanan bağış miktarı küçük bir tören ile LÖSAM Başkanı Prof.Dr. Davut Albayrak'aOMÜ Vakfı Başkanı Prof.Dr.Metin Yılmaz tarafından takdim edildi.

 Prof. Dr. Davut Albayrak OMÜ Kolejinin tüm öğrencilerine öğretmenlerine,okul aile birliği üyelerine teşekkür etti.

OMÜ Vakfı Başkanı Prof.Dr. Metin Yılmaz ise:“Öğrencilerimizin bu önemli davranışını takdirle karşılıyor,öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.

 

OMÜ Vakfı Koleji olarak anasınıfı ile başlayan eğitim yolculuğunu ortaokul son sınıfımıza kadar süratle ve yenilikçi fikirlerimizle ilerletmekteyiz. Yapılandırmacı eğitimin gerektirdiği tüm aktivite ve şartları uygulayarak eğitime katkı sağlamaktayız.

Okulumuzun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü sınırları içinde yer alması birçok açıdan ayrıcalık sağlamaktadır. Üniversitemizin uzman akademik kadrosuyla daimî iş birliği ve çalışma içinde eğitim vermekteyiz. OMÜ Vakfı Koleji olarak, OMÜ akademisyenlerinden oluşan danışman heyeti ile eğitim ve öğretim sürecimizi güçlendiriyoruz. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fakültelerine düzenlenen geziler öğrencilerimizin öğrendiklerini kalıcı bir şekilde somutlaştırmalarına imkân sağlamaktadır. Bu yönüyle, OMÜ Vakfı Koleji, Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin bilim-sanat-spor ve sosyokültürel zenginliklerini öğrencilerine sunmaktadır. Bunun yanı sıra; Tıp Fakültesi ile olan yakınlığımız öğrencilerimizin sağlıklarını denetim altında tutmamızı kolaylaştırmaktadır. Aynı şekilde, sunduğumuz yemek imkanları Ziraat Fakültesi ve Gıda Mühendisliği iş birliği kontrolüyle gerçekleşmektedir. Modern teknolojik gelişmeler doğrultusunda bütün sınıflarımız akıllı tahta ile donatılmıştır. Öğrencilerimiz için multimedya desteğiyle oluşturulmuş laboratuvar ve sınıflarımızda, yaş ve bilgi düzeylerine uygun olarak bilgisayar destekli eğitim verilmektedir. Bireysel gelişim hızları ve yeteneklerine uygun olarak öğrencilere sunulan eğitim-öğretim materyalleri, akıllı tahtalarla zenginleştirilerek öğrenmenin daha eğlenceli ve kalıcı olmasına imkân sunmaktadır. Okulumuzdaki bilişim teknolojileri eğitimi ve bilgisayar destekli eğitim (BDE), yaş ve sınıflara göre plânlı bir şekilde uygulanmaktadır. Amacımız; bilgiye ulaşma, problem çözme, bilginin işlenmesi ve sunulması becerilerini bütün öğrencilerimize kazandırmak ve onlara günlük hayatta bilgi teknolojisi araçlarını nasıl kullanacaklarını öğretmektir.”dedi.

OMÜ Vakfı Koleji’ndeki öğrencilerin böylesine güzel bir sosyal sorumluluk projesi içinde bulunması takdir ile karşılandı.

Törene ayrıca OMÜ Tıp Fakültesi’nden Prof.Dr. Canan Albayrak,Okul Müdürü Mustafa Kurt,Okul Aile Birliği Başkanı Seda Okul ve öğretmenler katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı