Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

OTİZMLİ SPORCULAR MADALYAYA KOŞUYOR

Bu yıl Antalya’da yapılan Atletizm Şampiyonası’nda otizmli birey Rıdvan Yalçın hem 100 metrede birinci, hem uzun atlamada üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı. Artemis’in desteğiyle faaliyet gösteren Tuğrul Burak Koçulu Spor Kulübü Derneği sporcusu Rıdvan Yalçın, Rıdvan Yalçın, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yarışacak.

OTİZMLİ SPORCULAR MADALYAYA KOŞUYOR
OTİZMLİ SPORCULAR MADALYAYA KOŞUYOR Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1294 kez okundu.

İzmir Menemen’de faaliyet gösteren Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, otizmli bireylerin topluma katılması yolunda büyük adımlar atıyor. Merkez bünyesinde kurulan Tuğrul Burak Koçulu Spor Kulübü Derneği, özel sporcuların yetişmesine de katkı sağlıyor. Kulübün özel sporcularından Rıdvan Yalçın, Atletizm Şampiyonası’nda 100 metre koşuda Türkiye birincisi, uzun atlama dalında da üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı. Rıdvan Yalçın, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yarışacak.

 

Artemis Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Burak Koçulu’nunadını taşıyan Spor Kulübü, Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi bünyesinde otizmli bireyleri sporla tanıştırıyor. Kulübün otizmli sporcuları, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından değişik branşlarda her yıl düzenlenen yarışmalara katılıyor.

 

Bu yıl 15-20 Nisan tarihleri arasında Antalya Lara’da gerçekleşen Atletizm Şampiyonası’nda otizmli birey Rıdvan Yalçın 100 metre koşu dalında birinci gelerek altın madalya kazandı. Tuğrul Burak Koçulu Spor Kulübü sporcusu Rıdvan Yalçın, uzun atlama kategorisinde de üçüncü olarak büyük bir başarı sağladı.

 

Tuğrul Burak Koçulu Spor Kulübü Derneği Başkanı İlknur Kaygısız Tezcan, “Özel sporcularımızın başarıları bizleri gururlandırıyor. Bundan sonra yeni başarıların gelmesi için kulüp olarak hepimiz üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.” dedi.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!