ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ BAŞKAN KILIÇ’A DERGİ VERDİLER

Bafra Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. sınıf öğrencileri, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ı ziyaret etti Ziyarete Okul idaresi ve öğretmenleri de katıldı.

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ BAŞKAN KILIÇ’A DERGİ VERDİLER
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ BAŞKAN KILIÇ’A DERGİ VERDİLER Kızılırmak Gazetesi

Okul bültenleri "Birey"in 1. sayısını Başkan Kılıç’a takdim eden öğrenciler, dergi içeriği ile ilgili de bilgi verdiler.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, kendisini ziyaret eden öğrencilere de çeşitli hediyeler verdi.

 

Başkan Kılıç,” Ziyarette, Bafra’da özel eğitim (zihin engelliler okulu) alanında yapılan çalışmaları konuştuk. Özel öğrencilerimize her zaman desteğimizi sürdüreceğiz.

 

Özel eğitime gereksinim duyan bireylerin eğitimi için özel olarak yetiştirilmiş personel, onlara özgü geliştirilen, hazırlanan eğitim programları ve bu çocukların özür ve özelliklerine uygun eğitim ortamında sürdürülen çalışmalara “özel eğitim” denir.

Beden, zihin, sosyal ve duygusal gelişim özellikleri yönünden normal çocukların gelişim ve özelliklerinden ayrılan çocukların eğitim ve öğretim işlerini kapsayan çalışmalar “özel eğitim”dir.

Tanımları daha net hale getirmek amacıyla tanımlarda kullanılan kavramları açıklayacak olursak;

Zedelenme-sapma: Bireyin fizyolojisinde, anatomisinde veya psikolojisinde meydana gelen geçici ya da kalıcı türden bir kayıp görev bozukluğu veya yapı bozukluğuna “zedelenme” adı verilir. Örneğin, kulağın duymaması, ayağını kaybetme vs.

Yetersizlik: Zedelenme sonucunda normal bir insanın yapabileceği etkinliği yapamayacak hale gelmektir. Örneğin, okuyamamak, görememek vs. bep

Özür-engel: Yetersizlik yüzünden birey kendinden beklenen rolleri oynayamaz. Bu yönüyle birey engelli kabul edilir.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı