Advert
Advert

PROF. DR. NEVZAT TARHAN, “DÜNYADA CİDDİ DEĞERLER AŞAMASI YAŞANIYOR”

Üsküdar Üniversitesinin toplumu, doğayı, evreni düşünen, yaşamı ile örnek olan ve ilham veren kişilere ve kurumlara verdiği Yüksek İnsani Değerler Ödülleri,üçüncü kez sahiplerine verildi. Bu yılki ödüller;Prof. Dr. Özcan Köknel, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Prof. Dr. ColinTurner, Ampute Milli Takımı, Nuri Pakdil ve ilk kez bir sanatçıya, Hülya Koçyiğit’e verildi.

PROF. DR. NEVZAT TARHAN,   “DÜNYADA CİDDİ  DEĞERLER AŞAMASI YAŞANIYOR”
PROF. DR. NEVZAT TARHAN,   “DÜNYADA CİDDİ  DEĞERLER AŞAMASI YAŞANIYOR” Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1409 kez okundu.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dünyada ciddi bir değerler aşınması yaşandığını, bu nedenle şiddet ve mutsuzluğun arttığını ifade ederek “İnsani değerler toplumun yeniden inşaasında çok önemli. Bu değerleri hayata geçirmemiz gerekiyor” dedi. Prof. Dr. Tarhan, değerlerin toplumu bir arada tutan çimento olduğunun da altını çizdi.

 

Üsküdar Üniversitesi tarafından toplumsal değerlerin gelişmesi amacıyla topluma örnek olacak ve insanlığı iyiliğe teşvik edecek davranış, olay ve kişilerin ödüllendirilmesi hedefiyle verilen Yüksek İnsani Değerler Ödüllerinin üçüncüsü bu yıl da sahiplerini buldu.

 

Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, bu yıl Prof. Dr. Özcan Köknel, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Prof. Dr. Colin Turner, Ampute Milli Takımı, Nuri Pakdil ve Hülya Koçyiğit’e 3. Yüksek İnsani Değerler Ödülü verilmesine karar verildi.

 

Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nevzat Tarhan, artık geleneksel hale gelen bu ödüller ile toplumsal değerleri ön plana çıkarmayı, bu değerlerin geliştirilmesine katkıda bulunan örnek davranışları ve bu davranışları gösteren kişilerin ödüllendirilmesini amaçladıklarını söyledi. Prof. Dr. Tarhan, “İnsani değerleri biz şunun için önemsedik. Dünyanın genel gidişine baktığımzda ciddi bir değerler aşınması yaşanıyor ve bunun sonucunda insanlığın refah seviyesi yükseldiği halde mutluluk seviyesi yükselmiyor, toplumsal barış gelişmiyor. Boşanmalar artıyor, şiddet olayları artıyor. Kapital sistem en çok gücü ve parayı yüceltiyor. Bunun değer olduğu bir toplumda zayıflar ezilir, gelir dağılımı adaletsiz olur. Acımasızlık artar, böyle bir ortamda değerler güçlünün istediği gibi tanımlanmış olur. Güçsüz, zayıf, dezavantajlı insanlar mağdur duruma düşer, böyle durumlarda insani değerleri yaşatmak ve bunları ön plana çıkarmak gerekiyor. Bunu bedel ödemeden yapmamız önemli. 2. Dünya Savaşı’nda 50 milyona yakın insan öldü. Bunun en büyük sebebi ırkçılığın değer olarak kabul edilmesiydi.” diye konuştu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!