PTT A.Ş YÖNETİM KURULU BAŞKANI KENAN BOZGEYİK,

"DÜNYA MARKASI İÇİN KÜLTÜRE ÖNEM VERMELİYİZ "

PTT A.Ş YÖNETİM KURULU BAŞKANI KENAN BOZGEYİK,
PTT A.Ş YÖNETİM KURULU BAŞKANI KENAN BOZGEYİK, Kızılırmak Gazetesi

Bayburt Baksı Müzesi Konulu Pul İmza Töreni ve Türk Halk Müziği Konseri, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonunda gerçekleşti.

 

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), 2019 yılı Pul Emisyon Programı kapsamında hazırlanan “Baksı Müzesi (Bayburt)” konulu anma pulunu tedavüle sundu.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı özel ödülüne layık görülen ve Avrupa Konseyi’nden 2014 Müze Ödülü’nü alan Bayburt Baksı Müzesi de PTT A.Ş. tarafından yayımlanan pullar arasında yerini aldı. Bu kapsamda düzenlenen Bayburt Baksı Müzesi Konulu Pul İmza Töreni ve Türk Halk Müziği Konseri, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonunda gerçekleşti.

 

Törende konuşan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, PTT'nin bu pul ile Baksı Müzesi'ni tarihe ve hafızalara kazıyacağını belirterek, “Bu yüzden çok kıymetli bir faaliyet gerçekleştirildi. Benim için Baksı Müzesi hayatı her yönüyle yaşayan bir mekân. Esasen bir yaşam müzesi. İftihar ettiğimiz Baksı Müzesi'nin PTT tarafından böyle bir lansmana konu edilmesinden dolayı büyük gurur duyduk.” ifadelerini kullandı.

 

 

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ise konuşmasında, PTT olarak dünya markası olma yolunda gece gündüz çalışmalarının yanı sıra kalıcı işler yapmak için; sanata, spora ve kültüre yeterli önem verilmesini gerektiğini söyledi. PTT’nin daima “hayatı kolaylaştırmak” ilkesiyle çalışarak vatandaşa hizmet ettiğini vurgulayan Bozgeyik, “PTT, yoğun mesaisiyle faaliyet gösterdiği alanlarda insanımızın ihtiyacını karşılamış, her dönemde çağın gereklerini takip ederek ülkemize birçok yenilik getirmiştir. PTT olarak, topluma sunduğumuz ürün ve hizmetlerin yanı sıra; kültür, sanat ve spor alanlarında da birçok faaliyet yürütüyoruz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı