SAMSUN GİS’TE FATURA YİNE ÖĞRETMENLERE ÇIKTI

Anadolu Eğitim Sendikası Samsun İl Başkanı Murat BAHTİYAR çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SAMSUN GİS’TE FATURA YİNE ÖĞRETMENLERE ÇIKTI
SAMSUN GİS’TE FATURA YİNE ÖĞRETMENLERE ÇIKTI Kızılırmak Gazetesi

Bahtiyar,’’Geçtiğimiz hafta yaşanan “SamsunGİS”sınav skandalları sonucunda Milli Eğitim Müdürlüğü bütün gücüyle faturayı okullara ve öğretmenlere kesti. Şu ana kadar hiçbir İlçe Milli Eğitim Müdürünün,Şube Müdürünün başarısızlıkta pay sahibi olduğunu ve hesap verdiğini görmedik.Galiba bütün İlçe Müdürleri,Şube Müdürleri,İl Milli Eğitim yetkilileri başarılı!!!Öğretmenler başarısız !!!

 

Biz de başarılı ,bu sorunlarda hiç pay sahibi olmayan yetkililerden şu sorularımıza cevap bekliyoruz.

 

1. Sorular çalındı mı ?

2. Sorumlular belli oldu mu ?

3. ”SamsunGİS”te “il durum grafiği”ni neden kamuoyuna kapattınız ?

4. Öğretmenlerden,okullardan hesap sordunuz.Üst makamdaki amirlerden hesap soracak mısınız?

5. Bu kadar skandala ve şaibeye neden olmuş,eğitim camiasında ve halk nazarında güvenilirliğini kaybetmiş “SamsunGİS”projesine devam edecek misiniz?

 

ANADOLU EĞİTİM,ÖĞRETİM VE BİLİM HİZMETLERİ SENDİKASI

Bizler; “sendikacı” kimliğinden önce, birlikte hak aramanın gereğine inanan eğitimcileriz. Anadolu Eğitim Sendikası’nın kurucuları, siyaseten bağımsız, tümleştirici bir sendika var etmek için yola çıktılar. AES’in yol arkadaşları, uzakta kalıp temsil edilmeyi beklemek ve eleştirmek yerine çözüme taraf olmayı seçenlerdir…

 

Eğitim, öğretim ve bilim hizmetlerinde çalışan kamu personelinin itibarsızlaştırıldığı, kadrosuzlaştırıldığı, özlük haklarının tırpanlandığı günlerden geçmekteyiz. Artan sıkıntıya rağmen eğitimcilerin önemli oranda sendikasız oluşu mevcut yapılara getirilen net bir eleştiridir. Sendikalara uzak duran eğitimcilerin mevcut yapılara getirdiği ortak eleştiri; mevcut yapıların acil sorunlarımızdan çok siyasal kaygılar taşıdıkları, yatay örgütlülük yerine en tepeye genel başkanları koyarak giderek kastlaştıkları yönündedir. AES, bu eleştirileri ortadan kaldıracak yeni bir sendikal ahlakın temsilcisidir.

 

Siyasallaşmakla suçlanan sendikalara alternatif olarak 2005 yılında kurulmuş olan sendikamız ondört yıllık samimiyet sınavını başarıyla vererek kuruluş ilkelerine sadakatini ispatlamış, her koşulda eğitimcilerin sesi olduğunu camiaya ve muhatabımız olan bakanlığa kabul ettirmiştir. Maaşlı, profesyonel sendikacılar yerine bizzat öğretmenler, akademisyenler, memurlar tarafından belirlenen sendikal görüşümüz bizi geniş bir tabana oturtmaktadır. AES; tüm eğitim çalışanlarının kendi siyasi görüşünü, etnik kökenini, inancını, felsefi duruşunu inkar etmeden, etiketlenmeden katılabileceği, üye odaklı duruşu ile takdir toplayan, nicel olarak da hızla büyüyen bir eğitim sendikasıdır.’’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı
Karadeniz’in tek kısıtlamalı ili Samsun’da çok önemli korona uyarısı