SAMSUN’DA ÇOCUKLARDAN “ANKA” KONULU RESİM SERGİSİ AÇILDI

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı İlkadım Çocuk Destek Merkezi'nde koruma ve bakım altında kalan çocukların yaptığı resimler vatandaşın beğenisine sunuldu

SAMSUN’DA ÇOCUKLARDAN “ANKA” KONULU RESİM SERGİSİ  AÇILDI
SAMSUN’DA ÇOCUKLARDAN “ANKA” KONULU RESİM SERGİSİ  AÇILDI

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı İlkadım Çocuk Destek Merkezi'nde bakım ve koruma altında bulunan gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle İlkadım Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ve Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) sponsorluğunda hazırladığı "Anka" konulu resim ve sergi açılışı Piazza AVM'de gerçekleştirildi.

Serginin açılışına; ASP Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Gürdal Gümüş, ASP Gençlik ve Spor Kulübü Genel Koordinatörü Özcan Gül, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, Samsun İş Kadınları Derneği Başkanı Münevver Uğurlu, Samsun Kadın Konuk Evi Müdürü Songül Gürsel Çanka, İlkadım Çocuk Destek Merkezi Müdürü Tümay Bal ve vatandaşlar katıldı.

Kurdele kesimi öncesinde konuşma yapan İl Müdürü Tekin Balcı, "İlkadım Çocuk Destek Merkezimizin amacı; bakım ve korunma altında bulunan çocukların yeteneklerinin ortaya çıkartılması, boş zamanlarının değerlendirilmesi, bir meslek sahibi olabilmeleri ve hayata hazırlanabilmeleridir. Bu sergi ile kızlarımızın yapmış olduğu çalışmaları sizlerle buluşturarak, hem çocuklarımıza ekonomik katkı sağlayalım, hem de onların özgüvenlerinin gelişmesine müsaade edelim istedik. En büyük isteğimiz çocuklarımızın geleceğe daha büyük umutlarla bakabilmeleri, hayatın her alanında yer almaları ve yetenekleriyle ön plana çıkabilmeleridir." dedi.

Açılışın ardından ASP Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Gürdal Gümüş ve beraberindekiler sergiyi gezdi. İlkadım Çocuk Destek Merkezi'nde koruma ve bakım altında kalan çocukların yaptığı ürünlerin sergilendiği sergide yer alan yağlı boya resimleri ve el işlemeleri sergiyi gezen vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu