Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

SAMSUN'U ÖNCÜ ŞEHİR YAPACAK PROJELER İNCELENDİ

Samsun'un ve ilçelerinin geleceği için vizyoner projeleri şimdiden hazırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yakın Gelecekte Samsun" kitabını AK Parti İl Teşkilatı üyelerine tanıttı. Başkan Genç, "Samsun'u yeniden öncü şehir yapacak projeler elimizin altında" dedi.

SAMSUN'U ÖNCÜ ŞEHİR YAPACAK PROJELER İNCELENDİ
SAMSUN'U ÖNCÜ ŞEHİR YAPACAK PROJELER İNCELENDİ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 771 kez okundu.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun'u geleceğe taşıyacak vizyoner projelerin yer aldığı "Yakın Gelecekte Samsun" kitabını AK Parti İl Teşkilatı yönetimiyle paylaştı. AK Parti İl Teşkilatında, İl Başkanı Hakan Karaduman ve il yönetim kurulu üyeleri ile biraraya gelen Başkan Genç, 15 yıllık yerel yönetim tecrübesi ve 5 yıllık çalışma sonucunda ortaya konulan eğitim, kültür, turizm, ticaret, ulaşım gibi şehri yeniden öncü yapacak projeleri anlattı.

 

Samsun'un eksikliklerini ve potansiyellerini tek tek tespit ettiklerini belirten Başkan Genç, "Coğrafi konumu itibariyle Samsun çok önemli bir ulaşım avantajına sahip. Ayrıca şehrimizin liman, havaalanı, demiryolu, tarım, turizm, ticaret geleneği gibi önemli avantajları var. Biz de bu şehrin yerel yöneticisi olarak hem bu avantajları gözönünde bulundurarak hem de il genelinde şehrimizin dinamikleriyle, halkımızla yaptığımız istişareler sonucunda Samsun'u iş ve aş sıkıntısının olmadığı öncü şehir yapacak projeler hazırladık" dedi.

 

Projeleri hazırlarken geçmişe, geleceğe, insana, çevreye, tüm canlılara, turizme, kültüre, ticarete ve üretime duyarlı bir şehir hedeflediklerini ifade eden Başkan Genç, "Saathane ve çevresini yeniden cazibe merkezi haline dönüştürecek olan Asl-ı Samsun ve şehrin yeni şehir merkezi olacak olan Şehr-i Samsun projelerimiz, Samsun'u tercih edilen bir merkez haline getirecektir. Ayrıca yeni şehir modellemeleri, vadi projeleri ile örnek bir şehircilik modeli ortaya koymayı hedefliyoruz. Bu projeler Samsun'u diğer şehirlerden 50 yıl ileriye götürecektir" diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!