Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

SİNOP ÜNİVERSİTESİ SENATOSU KUDÜS İÇİN TOPLANDI

Sinop Üniversitesi Senatosu, Terör Devleti İsrail’in masum Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği insanlık dışı katliamı tel’in etmek üzere olağanüstü toplanarak, bir basın açıklaması yayınladı.

SİNOP ÜNİVERSİTESİ  SENATOSU KUDÜS İÇİN TOPLANDI
SİNOP ÜNİVERSİTESİ  SENATOSU KUDÜS İÇİN TOPLANDI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1028 kez okundu.

Sinop Üniversitesi Senatosu adına basın açıklamasını Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN okudu.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

ABD uluslararası hukuk, BM kararları, tarihi ve sosyal gerçekleri görmezden gelip, Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı almak suretiyle Ortadoğu’da istikrarsızlık ve kaosa davetiye çıkarmış, terör devleti İsrail’i katliama sevk etmiştir.

21. Yüzyılın ilk çeyreğinde haçlı zihniyeti içinde yürütülen bu katliamın faillerini ve ortaklarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Masum ve mazlum Filistin halkının haklarının Siyonist devlet tarafından on yıllardır sürekli olarak ihlal edilmesi, en temel özgürlüklerinden mahrum bırakılması ve son olarak 14 Mayıs 2018'de Gazze’de 60 Filistinli sivilin katledilmesine ve 2000’den fazla masum sivili yaralamaya cüret etmesi karşısında insanlığın, gür bir sesle ve topyekûn olarak,  dur dememesi kabul edilebilir insani ve vicdani bir durum değildir. Tarih bu günleri kara bir leke olarak yazacaktır. 

Filistin halkı meşru müdafaa hakkına sahiptir. İşgalci konumdaki İsrail ve hamisi ABD Ortadoğu’da mazlum insanlara karşı şiddet kullanmak suretiyle devlet terörü estirerek soykırım yapmışlardır. Birleşmiş Milletler ve Lahey Uluslararası Ceza Mahkemesini göreve davet ediyor, eğer uluslararası hukuk varsa ve insanlık bir nebze vicdan sahibiyse, bu kurumların Trump ve Netanyahu aleyhine derhal soruşturma açarak gereğini yapmalarını bekliyoruz ve talep ediyoruz.

Sinop Üniversitesi olarak masum ve mazlum Filistin halkına başsağlığı dilerken, sadece vatanlarını ve namuslarını savunurken, şehit düşen kardeşlerimizin değil aynı zamanda hukukun da katledildiğini tüm dünyanın er geç anlayacağına inanıyoruz. Vicdan sahibi herkesi ABD ve İsrail aleyhine tavır almaya, haksızlıklarını haykırmaya ve Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz. Zira “her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; dostlarımızın sessizliği olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!