SÜ VAKFI ÖĞRENCİLERE BAŞARI BURSU KARARI ALDI

Sinop Üniversitesi Vakfımız, Vakıf Başkanı Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN Başkanlığında Ekim Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi.

 SÜ VAKFI ÖĞRENCİLERE BAŞARI BURSU KARARI ALDI
 SÜ VAKFI ÖĞRENCİLERE BAŞARI BURSU KARARI ALDI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 459 kez okundu.

Toplantıda, 155 öğrenciye başarı ve yemek bursu verilmesi kararlaştırıldı.

Akademik ve İdari Personelimizin Bağışlarıyla 155 Öğrencimize Burs İmkânı Doğdu

Sinop Üniversitesi Vakfını el birliğiyle güçlendirmek amacıyla “2019-2020 Akademik Yılına Hazırlık Toplantısı”nda Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN tarafından başlatılan, akademik ve idari personelimizin destekleriyle büyüyen bağış kampanyası, ihtiyaç sahibi 155 öğrencimize başarı bursu ve yemek bursu olarak katkı sağlayacak.

20’si Yabancı Uyruklu Toplam 135 Öğrenciye Yemek Bursu Verilecek

Sinop Üniversitesi Vakfına bağış kampanyasına katılarak aylık bağışta bulunmayı taahhüt eden akademik ve idari personelimizin bağışlarıyla; 135 öğrenciye aylık 75 TL olmak üzere 7 ay süreyle “Yemek Bursu” verilmesine, 20 kişilik kontenjanın ise Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizden Yemek Bursu talep edenlere ayrılmasına karar verildi.

20 Lisans Birincisi Öğrenciye Aylık 250 TL Burs Verilecek

Ayrıca Üniversitemizin lisans birimlerindeki 3. ve 4. Sınıfların birincisi öğrencilerimizede 7 ay süreyle 250’şer lira “Başarı Bursu” verilmesi kararlaştırıldı. Başarı bursundan toplamda20 öğrencinin faydalanacağı belirtildi.

“Sinop Üniversitesi, Çalışanları ve Öğrencileriyle Büyük Bir Ailedir”

Toplantıda Üniversite Vakfımızın bağış kampanyasına destek veren akademik ve idari personelimize teşekkür eden Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nihat DALGIN, “Sinop Üniversitesi, çalışanları ve öğrencileriyle büyük bir ailedir. Bugün akademik ve idari personelimizin Vakfımıza yaptığı bu bağışlar sayesinde 155 öğrencimize eğitim gördükleri dönem içinde başarı ve yemek bursu sağlamış olacağız. Kampanyaya henüz katılmamış diğer personelimizin sağlayacağı katkılarla Üniversitemizin daha da güçleneceğine ve öğrencilerimize çok daha kaliteli imkânlar sunacağına inanıyorum.” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Asılsız ihbar, ekipleri alarma geçirdi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi
Bafra’da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi