TARIM KREDİ FINDIK ALIMLARINA BAŞLADI

2019 ürünü fındık piyasasında Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FKB) ve özel sektörün yaptığı alımları bu yıl Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği de (TKKB) eklendi.

TARIM KREDİ  FINDIK ALIMLARINA BAŞLADI
TARIM KREDİ  FINDIK ALIMLARINA BAŞLADI Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 421 kez okundu.

Alınan bilgiye göre TKKB öncelikle Trabzon ve Giresun’da 2 ayrı alım merkezi açarak üyesi olan fındık üreticilerinden  peşin ödeme yaparak fındık alımına başladı.

TKKB, 50 randımanlı levant kalite fındığa 16.5, Giresun kaliteye ise 17 TL fiyat vererek alım yapıyor.

TKKB aldığı fındıkları kabuklu, natürel ve kavrulmuş olarak öncelikle ülke genelindeki mağazalarında tüketime sunarken, ihracat için de hazırlık yaptığı da bildirildi.

TKKB önceki yıllarda üyesi olan işletmelerden kuruçay alarak mağazalarında satmaya başlamıştı.

TARIM KREDİ OLARAK  HEDEF VE İLKELERİMİZ….

Tarım Kredi Kooperatifleri, çalışanlarıyla birlikte, bir milyonun üzerindeki çiftçi ortaklarımızın tarımsal faaliyetlerinde kullanmak üzere her türlü ihtiyaçlarını sağlayarak üretimlerine katkıda bulunmayı, kooperatifçilik ilkeleri çerçevesinde dayanışmayı ve Türk tarımı ile ekonomisine hizmet etmeyi amaçlar.

Çiftçilerimiz asli unsurlarımızdır.

Çiftçilerimizin tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Ortak çiftçilerimize sahip çıkmak ve her an yanlarında olmak görevimizdir.

Daima "en iyisini" yapmak, çalışma prensibimizdir.

Çiftçilerimize sunduğumuz hizmetlerde, Bölge Birliklerimiz, kooperatiflerimiz, iştiraklerimiz ve diğer kurumlarla ilişkilerimizde, daima en iyisini yapmak ve kamuoyunda iyi bir imaja sahip olmak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere çiftçilerimizin lideri pozisyonunda olmak temel ilkemizdir...

Amacımız, sürekli gelişmek için kaynak bulmaktır.Hizmetlerimizin sürekliliğini sağlamak üzere, gerekli yatırımları gerçekleştirebilmek; çiftçilerimize kullanabilecekleri kredi kaynaklarını sağlamak; çalışanlarımızın ve toplumun ekonomik ve sosyal gelişmesine yardımcı olmak üzere, tüm kaynakların akılcı kullanımını sağlayarak savurganlığa ödün vermemek, ana ilkelerimizdendir.’’

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Sizede zamanı unutturacak kadar keyif veren şeyleri bulmak istiyorsanız bize katılmalısınız "
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI
2020 YILI ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI