Tarladan Manavdaki Tezgahlara, Ordanda Halka Yeni Ürünler.

SAMSUN'UN Bafra ilçesinde, havaların ısınmasıyla birlikte bazı Sera olan Tarla Hasadının başlamasıyla birlikte, Bafra Yerli Salatalığı tezgahlarda yerini aldı.

Tarladan Manavdaki  Tezgahlara,  Ordanda Halka Yeni Ürünler.
Tarladan Manavdaki  Tezgahlara,  Ordanda Halka Yeni Ürünler. Kızılırmak Gazetesi

Bafra Sarıköy Balıklar Yeni Yol Mahallesinde 500 metre kare Sera içinde yerli Salatalık yapan Üretici 71 yaşındaki Ahmet Ercüment Sınır hasata başladı. Yeni olduğu için şuan günde  300 ile 400 kilo yerli salata toplandığını dile getiren Sınır ilerleyen haftalarda bu rakamın 1bin kiloya kadar çıkaçağını belirtti. Verimden ve fiyattan memnun olduğunu ve ürünü Bafra Haline götürmeden ilçede manav olan Ramazan Güngör'e toptan fiyatına 3 ile 4 TL arası verdiğini söyledi. 

" İyi Tarım Altında Ürünlerimiz Birinci Sınıf Oluyor " 

Kurulduğu bugünden bu yana, ilçede İyi tarım altında yapılan kışlık ve yazlık ürünlerini tezgahlarda buluşturan ve halkın sevgisini kazanan, her geçen gün büyüyen Güngör Manav Sarıköy Balıklar Yeni Yol mahallesinde üretici olan iyi tarım adı altında ürün yapan  71 yaşındaki Ahmet Ercüment Sınır' dan 500 metre kare alanda Serada içinde  yetişen yerli Salatalık hasadının başlamasıyla birlikte salatalık alımlarına da  başladı. 

Güngör Manav İşletme Sahibi Ramazan Güngör ise , "Amacımız Bafra ovasında yetişen kışlık yaş sebzesinden, yazlık sebzesine kadar ürünleri tezgahlarımızda yerli ürün olarak  müşterilerimize taze ürün olarak  beğenisine sunuyoruz.

Bafra Ovamızda Üreticilerimiz İyi tarım adı altında ürünleri fide ekiminden hasadına kadar yakından ilgileniyor. "Bizler manavımızda ki ürünlerimizin çoğunu bildiğimiz üreticilerden tehmin ediyoruz. Bunlardan biri de Sarıköy Balıklar Yeni Yol mahallesinden 71 yaşındaki Ahmet Ercüment Sınır 500 metre kare Sera içinde yapmış olduğu yerli salataların hasadına başladı.Biz de  gözümüzle gördüğümüz ürünü Bafra Haline gitmeden kendisinden alıyoruz. Her zaman dediğim gibi A kaliteyi müşterilerimize ulaştırmak için tarladan direk alarak satışını yapıyoruz."

" KORONAVIRÜSE KARŞI ÖNLEM VE  TEDBİRLERE HEM KENDİ SAĞLIĞIMIZ İÇİN  HEMDE MÜŞTERİMİZ UYUYORUZ " 

Güngör, yeni tip Korona ( kovit 19 ) bulaşıcı virüse karşı önlem ve  tedbirler kapsamında iş yerimiz sürekli dezenfektanlarla temizleniyor ayrıca, müşterilerimizin ürünlerini seçmesi için müşterilerimize eldivenle ürünlerini almalarını sağlayarak müşterilerimize eldiven veriyoruz" dedi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı