TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR, ‘’ESKİ BAYRAMLARI YAŞIYOR VE YAŞATIYORUZ’’

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın 2014 yerel seçimlerini kazanması ile başlattığı ilçe meydanındaki bayramlaşma geleneği her bayramda vatandaşların yoğun ilgisiyle yapılıyor.

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR, ‘’ESKİ BAYRAMLARI YAŞIYOR VE YAŞATIYORUZ’’
TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR, ‘’ESKİ BAYRAMLARI YAŞIYOR VE YAŞATIYORUZ’’ Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 896 kez okundu.

Tekkeköy Belediyesi tarafından ilçe meydanında geleneksel hale getirilen bayramlaşma programı bu bayramda her bayram olduğu gibi yoğun ilgi ile gerçekleştirildi.

Tekkeköy’de açık alanda ilçe meydanında düzenlenen bayramlaşmaların eski bayramları aratmadığını ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘‘2014 yerel seçimlerini kazandığımız günden bu zamana kadar dört yıldır tüm bayramlaşmalarımızı Tekkeköy meydanında açık alanda gerçekleştiriyoruz. Kurban ve Ramazan Bayramlarımızı dört yıldır hep meydanda halkımız ile iç içe yaptık. Kapalı ortamlarda, binalarda bayramlaşma yapmaktansa geniş ferah ve halkla iç içe meydanda bayramlaşma programı yapıyoruz. Böylelikle vatandaşlarımız ile aramızdaki mesafeleri kaldırarak, kucaklaşıyoruz. Açık alanda tertip ettiğimiz bayramlaşma programımızın amacı halkımız ile aradaki mesafeleri kaldırmak ve bayramlaşmayı protokol havasından çıkartıp bütünleşmeyi, birlikteliği sağlamaktı. Bunu da başardık. Halkımızın yoğun katılım sağlaması bunun en güzel göstergesidir.” dedi.

Bayramın maneviyatını ve tüm güzelliklerini ilçe meydanındaki bayramlaşma programında sergilediklerini ifade eden Başkan Togar, “Bayramlar dargınlıkların barıştığı, küslüklerin son bulduğu, birlik beraberliğin kaynaşmanın en güzel şekilde yaşandığı dini günlerimizdendir. Herkesin bayramın feyzi ve bereketinden istifade ettiği güzel bir bayram havasında bizde bayrama yakışır bir bayramlaşma yaptık. Tüm ülkemizin ve hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı tekrar kutluyorum. Rabbim birlik beraberlik içinde nice bayramlara kavuşmamızı nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Tekkeköy Belediyesi tarafından gelenekselleşerek her bayramda ilçe meydanında yapılan bayramlaşmaya AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Hayri Ağırlar, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Melis üyeleri, başkan yardımcıları, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.   

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!