TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR, ‘ ‘MUHTARLAR MAHALLELERİNİN SESİDİR’’

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Muhtarların mahallelerinde her türlü gelişmeden haberi olan, mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini yetkili makamlara iletilmesinde mahallenin ortak sesi olduğunu söyledi.

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN  TOGAR,
‘ ‘MUHTARLAR MAHALLELERİNİN SESİDİR’’
TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN  TOGAR,
‘ ‘MUHTARLAR MAHALLELERİNİN SESİDİR’’
Bu içerik 4084 kez okundu.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Tekkeköy Belediyesi Saklı Bahçe Sosyal Tesislerinde kırsal mahalle muhtarları ile bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları, Tekkeköy Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri, 31 kırsal mahallenin muhtarı katıldı.

Belediyenin tüm imkanları mahallelerimizin hizmetinde

Belediyenin tüm imkânlarının muhtarların ve mahallelerin hizmetinde olduğunu ve ayrım yapmadan her mahalleye eşit hizmet götürme gayreti içinde olduklarını belirten Başkan Togar, ‘‘Belediyenin kaynaklarını adil bir şekilde halka hizmet için seferber ediyoruz. Mahalle muhtarlarımız bizlerin mesai arkadaşlarımız, muhtarlarla işbirliği ve uyum içinde çalışarak çok güzel hizmetlerin hayat bulmasını sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz. Mahallede vatandaşın bir sorunu olduğunda ilk başvurulacak kapı muhtardır. Yolda kalmış birisi olduğunda sığınılacak ilk liman muhtardır. Onun için muhtar kelimesi baktığımızda seçilmiş kişi demektir, yani sizler seçkin kişilersiniz. Bugün olduğu gibi bugünden sonrada ilçemizi ortak akıl ışığında fikir alış verişinde bulunarak ve istişareler yaparak birlikte yönetmeye, birlikte hizmet üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

2017 yılı dolu dolu bir hizmet yılı olacak

Kırsal mahallelerin sorunlarının, taleplerinin farklı merkez mahallelerin taleplerinin, sorunlarının farklı olması nedeniyle muhtarları ikiye böldüklerini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Bugün ilk olarak kırsal mahalle muhtarlarımız ile bir araya geldik. Üç yıl içinde çok büyük hizmetlere imza attık. 62 mahallemizin tamamında çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Özellikle beton yol çalışmaları konusunda büyük çalışmalar gerçekleştirerek yollarımızı belirli bir standarda ulaştırdık. 2017 yılı içerisinde ilçemizin farklı mahallelerinde yaklaşık 30 kilometre beton yol yapmayı hedefliyoruz. Yaptığımız yolların kalıcı ve uzun ömürlü olabilmesi önceliğimizdir. Yaptığımız tüm yollarda günlük geçici çözümler yerine uzun ömürlü kalıcı hizmetler yapmak ilk sırada oldu. Samsun’umuzda 18 – 30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan dünyanın en büyük olimpiyat organizasyonlarına kadar ilçemizde birçok hizmeti hayata geçirmiş olacağız.’’ şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!