Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

TEKKEKÖY’DE 5555 KİŞİ MEYDANDA KİTAP OKUYACAK

Tekkeköy Kaymakamlığı, Tekkeköy Belediyesi, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Kütüphanesi işbirliğinde ilçe meydanında geleneksel olarak her yıl düzenlenen ‘Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliği’ bu yıl 5555 kişinin aynı anda kitap okumasıyla gerçekleştirilecek.

TEKKEKÖY’DE 5555 KİŞİ MEYDANDA KİTAP OKUYACAK
TEKKEKÖY’DE 5555 KİŞİ MEYDANDA KİTAP OKUYACAK Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1259 kez okundu.

Tekkeköy Belediyesi tarafından kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyan sayısını arttırmak için her yıl düzenlenen faaliyetlerin arasında en önemli yeri tutan ‘Geleneksel Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliği’ kapsamında aynı anda 5555 kişi ilçe meydanında kitap okuyacak.

Okuma konusunda farkındalık oluşmak için ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile farklı aktiviteler tertiplediklerini söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli bir biçimde hareket ederek çok güzel örnek projelere imza attık. Özellikle okuma ile ilgili örnek çalışmalar hayata geçirdik. Bizler her zaman eğitimi öncelikli tutarak elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Öğrencilerimize her yıl eğitim ile ilgili yardımlar yaptık. Öğrencilerimize her yıl kitap hediye ettik. Belediyemize ait bir aracımızı Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanesi aracı yaparak 30 bin kitabı 10 bin öğrencimiz ile buluşturduk. Okulların her türlü ihtiyarcını giderdik. Dört yıldır aralıksız düzenlediğimiz ‘Geleneksel Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliğimiz’ ile ilçe meydanında binlerce öğrencimiz ve vatandaşımız ile aynı anda kitap okuduk. Burada amacımız okumanın yeri ve zamanının olmadığını göstermenin yanında bir farkındalık oluşturmaktı. Bu amacımıza da ulaştık.” dedi.

Her öğrenciye bir kitap

Ayrıca ‘Geleneksel Tekkeköy Kitap Okuyor Şenliği’ kapsamında Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy Meydanında düzenlenen etkinliğe katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyelerin yanında herkese kitap hediye edeceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!