Advert
Advert

TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “AKARYAKIT DESTEĞİ ESNAFA DA VERİLMELİ”

Tarım sektörüneverilecek akaryakıt desteğinin taşımacı esnafına da verilmesi gerektiğini söyleyenTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Hükümet tarafından tarıma verilen ayakyakıtgiderlerinin yarısının devlet tarafından ödenmesini destekliyoruz. Ancak ekonominin düzelmesi ve rayına oturması için tek başına bu destek yeterli değil. Üretilen her ürünü taşıyan esnafımıza da devlet tarafından akaryakıt desteği verilmeli. Tarıma ve esnafa verilecek akaryakıt desteği ile ürünlerin fiyatı düşer, enflasyon geriler ve ülkede büyüme kalıcı hale gelir. Vatandaş da uygun fiyata ürün tüketmiş olur ve ülkede refah artar” dedi.

TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN,  “AKARYAKIT DESTEĞİ ESNAFA DA VERİLMELİ”
TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN,  “AKARYAKIT DESTEĞİ ESNAFA DA VERİLMELİ” Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 1316 kez okundu.

“TİCARİ UCUZ AKARYAKIT ENFLASYONU DÜŞÜRÜR”

Tarımın gelişmesi vedaha iyi şartlarda üretim yapılması için hükümet tarafından verilen desteği çok olumlu bulduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu  (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, taşımacılık yapan ulaştırma sektöründeki esnafında desteklenmesini isteyerek şunları dile getirdi, “Üretim maliyetini azaltmak için hükümet tarafından atılan mazot desteği önemli bir adım. Ancak tüketicinin ucuza sebze ve meyve yemesi için öncelikle yapılması gereken, akaryakıt fiyatlarındaÖTV indirimine gitmeli veya nakliyeci esnafına da ucuz ticari akaryakıt verilmelidir. Çünkü üretilen her türlü ürünün  tüketiciyle buluşmasını nakliyatçı esnafısağlamaktadır. Nakliyeci esnafının da maliyetinin azalması ile gıda başta olmak üzere tüm ürünlerin fiyatlarının düşmesinde etkili olacaktır. Nakliyeci esnafına ucuz ticari akaryakıt verilmesi ile birlikte fiyatlar aşağı inecek ve sürekli yükseliş gösteren enflasyon kendiliğinden düşmüş olacak.” 

-“TAŞIMACI ESNAFA DA TİCARİ AKARYAKIT DESTEĞİ VERİLMELİ”

Ekonominin bir bütün olduğunu ve indirimli ticari akaryakıtın her sektöre olumlu yansıması olacağının da altını çizen Palandöken,“Ulaştırma sektöründe ülkemize hizmet götüren esnafımıza belli oranlarda indirimli akaryakıt desteğinin verilmesi, taşımacı esnafını büyük ölçüde rahatlatır. Kamyoncu, otobüsçü, dolmuşçu ve taksici esnafı devletimizin vereceği ticari akaryakıt desteğini dört gözle bekliyor. Eğer ticari araçlardaki mazot ve benzin ucuzlarsa esnaf ve sanatkar da müşterilerinİ daha ucuza seyahat etmelerini sağlayacaktır.Öte yandan,akaryakıt üzerindeki ÖTV’den 10 puan indirim yapılması ekonomideki büyümeyi de beraberinde getirecektir.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!