Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “BANKALAR ESNAFIN MALİ YÜKÜNÜ AZALTMALI”

Bankalar tarafından esnaf ve sanatkârların kullanmış olduğu POS cihazların çeşitli isimler altında alınan aylık ücretlerin esnafın maliyetini artırdığını ve büyük külfetler getirdiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankalar post cihazlarından aldıkları ücretleri yeniden gözden geçirmelidirler.

TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “BANKALAR ESNAFIN MALİ YÜKÜNÜ AZALTMALI”
TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, “BANKALAR ESNAFIN MALİ YÜKÜNÜ AZALTMALI” Kızılırmak Gazetesi
Bu içerik 927 kez okundu.

Esnafımız üzerinden bankalar çifte kazanç sağlamamalılar”dedi.

Pos cihazlarından alınan aylık ücretlerin küçük esnafın maliyetlerini artırdığını ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf, POS özelliğini kullandığı zaman bu cihazlar için bankalara her ay 30 ile 50 TL arasında bir ücret ödüyor. Kullanılan cihaz sayısı arttıkça bu hizmet bedeli de her cihaz için ayrı ayrı ödeniyor. Bu cihazlarkayıt dışılığı azalttığı gibi bankalara da müşteri kazandırmakta ve esnafımız aracılığı ile büyük kazançlar elde etmektedirler. Hem esnaf üzerinden para kazanıp hem de esnaftan pos cihazları için kullanım ücreti almak çifte kazanç sağlamak adil değildir. Küçük esnafın korunması gerekirken esnafın üzerinden çifte kazanç sağlamak adil değil” şeklinde konuştu.

Esnaf ve sanatkârların zincir marketlerle ve diğer büyük işletmelerle rekabet edebilmekiçin POS cihazı kullanmak zorunda olduğunu belirten Palandöken, “Ülkemizde kredi kartı sayısı 63 milyonu buldu. Bu da demek oluyor ki her yetişkin vatandaşın cebinde en az bir kredi kartı var. Özellikle piyasada nakit sıkıntısı yaşandığı dönemlerde kredi kartı kullanımı daha da artıyor. Bu durumda esnaf kredi kartı kullanmadığı zaman müşteri büyük işletmelere kaçıyor. Ancak diğer taraftan POS cihazı kullanmanın maliyeti de her geçen gün artıyor. ‘’dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra Belediyesinin Sokak Hayvanlarına Olan İlgisi Gözlerden Kaçmadı!
Bafra cezaevinde firar!!
Bafra cezaevinde firar!!