TGF GENEL BAŞKANI YILMAZ KARACA , “ANADOLU BASINI CAYIR CAYIR YANIYOR”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu basınının cayır cayır yandığını söyledi.

 TGF GENEL BAŞKANI YILMAZ KARACA ,   “ANADOLU BASINI CAYIR CAYIR YANIYOR”
 TGF GENEL BAŞKANI YILMAZ KARACA ,   “ANADOLU BASINI CAYIR CAYIR YANIYOR” Kızılırmak Gazetesi

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği ödül töreninde konuşan Başkan Karaca, “Ekonomik zorluklar yaşayan Anadolu basını adeta cayır cayır yanıyor. Son 3 yılda kapanan gazete sayısı 1000’in üzerinde. Bu yıl kapanacak gazete sayısı 250’yi bulacak. Son olarak, Türkiye’nin en büyük şehir gazetesi Olay’ın kapanacağı haberi morallerimizi sıfıra düşürdü. Yıllardır haykırıyoruz ancak sesimizi duyan yok.” diye konuştu.

 

 

 

Anadolu basınının durumunun kötü olduğunu ancak mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirten Karaca, “İcra ilanları, yerel gazeteler için çok önemli, resmi ilanların yüzde 35’ini kapsıyor. Yeni yargı paketinde icra ilanlarının kaldırılması gündemdeydi, biz meclis başkanımızla, partilerin genel başkanları ve milletvekilleriyle görüşerek bunun önüne geçmeye çalıştık, şu anda taslakta olmaması sevindirici. Bununla birlikte, belediye meclisi kararlarının yerel gazetelerde yayınlanması Anadolu basınına destek olmak için çok önemli. İzmir Büyükşehir belediyesine bu konuda teşekkür ediyoruz ve diğer şehirlerde de uygulanmasını bekliyoruz.” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti başkanı Necmi Işıksal da kendilerine destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek birer plaket takdim etti.

Ödül törenine ayrıca Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak da katıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun’da cuma namazı kılınacak yerler belirlendi
Samsun’da cuma namazı kılınacak yerler belirlendi
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti
Havza Belediyesi camileri dezenfekte etti