TIP FAKÜLTESİ YENİ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesinin 2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılış ve önlük giyme töreni Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşti.

 TIP FAKÜLTESİ YENİ ÖĞRENCİLERİ  BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ
 TIP FAKÜLTESİ YENİ ÖĞRENCİLERİ  BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİ Kızılırmak Gazetesi

Öğrenciler ve ailelerinin yoğun katılım gösterdiği törende, Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Moleküler Biyoloji Genetik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Kavaklı da “Biyolojik Saat” konulu 2019-2020 eğitim-öğretim döneminin açılış dersini verdi.

Törene; OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Amasya Üniversitesi Rektörü Süleyman Elmacı, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, OMÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları, akademisyenler, OMÜ ve Amasya Üniversitesinin birinci Sınıf öğrencileri ile aileleri katıldı.

“1978’den beri toplam 6 bin 227 mezun verdik”

Açılış konuşmalarıyla başlayan törende söz alan OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Fakülte hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “1978 yılından beri eğitim veren Fakültemiz geçen yıl 41. dönem mezunlarını, halkımıza hizmet sunmak üzere Türkiye’nin çeşitli bölgelerine uğurladı. Bugüne kadar 6 bin 122’i Türkçe, 105’i İngilizce programdan olmak üzere toplam 6 bin 227 mezun veren Fakültemizde, 2003 yılından itibaren de öğrenme merkezli eğitim verilmeye başlandı. Yani ezberden ziyade sorgulamaya ve iletişime dayanan, klinik çalışmalarında ise disiplin yerine semptom temelli eğitim modeli izlemekteyiz. “

OMÜ Tıp Fakültesinin Türkçe programının 2024 yılına kadar akreditesinin gerçekleştiğini kaydeden Dekan Ayhan Dağdemir, İngilizce programının da akredite çalışmalarının devam ettiğini ve değerlendirme sürecinde olduğunu belirtti.

“Fakültemize bu yıl 290 öğrenci yerleşti”

2017 yılından beri Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesinin 1’inci, 2’inci ve 3’üncü sınıflarının Üniversitemizde eğitim gördüğünü hatırlatan Dekan Dağdemir “Merkezi yerleştirme sonucu, taban puanımızın biraz daha yükseldiğini görüyoruz. Bu yıl Amasya Üniversitesi öğrencilerive Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) ile kayıt yaptıran 22 öğrenci dâhil olmak üzere Fakültemize 290 öğrenci yerleşti. Fakültemizin toplam öğrenci sayısının yüzde 19’unu ise yabancı uyruklu öğrenciler oluşturuyor. Toplam öğrenci sayımız ise 2 bin 215 olup akademisyen başına düşen öğrenci sayısı 7,4’tür.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Vezirköprü Taşhan otel ve restoran olarak hizmete açıldı
Fındık bahçesinde ölü bulundu
Fındık bahçesinde ölü bulundu