TÜRK EĞİTİM-SEN BAFRA ÜLKÜ OCAKLARINI ZİYARET ETTİ

Samsun 1 No’lu Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Levent Kuruoğlu Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin’i ziyaret etti.

TÜRK EĞİTİM-SEN BAFRA ÜLKÜ OCAKLARINI ZİYARET ETTİ
TÜRK EĞİTİM-SEN BAFRA ÜLKÜ OCAKLARINI ZİYARET ETTİ Kızılırmak Gazetesi

Sendikal faaliyetler için Bafra’ ya gelen Levent Kuruoğlu ve yönetimi yeni seçilen Bafra Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı Gökçen Demir Köktürk ile birlikte Bafra Ülkü Ocakları’na ziyarette bulundular.

 

 Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Başkan Kemal Şahin, Bafra Türk Eğitim Sen Başkanı Gökçen Demir Köktürk’ e yeni görevinde başarılar dilerken, Samsun 1 No’lu Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Levent Kuruoğlu ve yönetimine de yapılan ziyaretten dolayı teşekkürlerini iletti. Ziyaret Bafra Ülkü Ocakları binasının gezilmesinin son buldu.

Ayrıca toplantıda Ülkücülük hakkında bilgiler verildi.

 

‘’Toplumların gelecek idealini sürekli olarak yeniden inşa eden gençliktir. Gençliğin yeni ufuklara doğru ilerlemek amacıyla milli ülküler edinmesi ise toplumun geleceğini garanti altına alır. Gençliğin milli ülküleri benimsemesi için de yol göstericilerin, aydınların ve liderlerin milli düşüncelere yönelik politika ve gayeleri olmalıdır. Bu yol göstericiler, gençliğin bir arada toplanması için milli ülküleri en doğru biçimde özümsemelerini sağlayacak oluşumları ve yapılanmaları kurmalıdırlar. Ancak bu sayede toplumun geleceği olan gençler milli ülküler ile donanır ve toplumu en iyi şekilde daha ileriye götürür.

Türk gençliğinin milli ülküleri benimsemesini sağlayan ve Türk milletini maziden atiye götüren oluşumlar her daim varolmuştur. Türk gençliğinin milli ülküler etrafında toplanması için her devirde teşkilatlar kurulmuş ve eğitimler verilmiştir. Türk tarihinin son yüzyılında Türk milliyetçiliği fikrinin önder isimleri tarihten bu yana gelen milli şuurun yeniden canlanması amacıyla farklı yapılanmalara ve dernekleşme faaliyetlerinde bulunmuşlardır. Bu yapılanmaların önder isimleri kurulan cumhuriyete fikir babalığı yaparak cumhuriyetin kurucu unsuru olan Türk milliyetçiliği fikriyatını yüceltmeye çalışmışlardır.’’

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı