TÜRK KIZILAYI BAFRA ŞUBE BAŞKANI HALİM TUTKU DEMİRCAN, ‘’İLK YARDIMDA AYRIMCILIĞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ’’

Dünya İlk Yardım Günü Ayrımcılık ve dışlanma yapmadan herkes için ilkyardım türk Kızılayı ilk yardıma dikkat çekmek için yurt içinde farkındalık çalışması yürüterek çeşitli etkinliklerle günü kutlayacak.

TÜRK KIZILAYI BAFRA ŞUBE BAŞKANI HALİM TUTKU DEMİRCAN,  ‘’İLK YARDIMDA AYRIMCILIĞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ’’
TÜRK KIZILAYI BAFRA ŞUBE BAŞKANI HALİM TUTKU DEMİRCAN,  ‘’İLK YARDIMDA AYRIMCILIĞA GEÇİT VERMEYECEĞİZ’’ Kızılırmak Gazetesi

Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Halim Tutku Demircan basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kızılay her yıl Eylül ayının ikinci cumartesi günü tüm dünyada kutlanan dünya ilkyardım günü etkinliklerine Bu yıl ayrımcılık ve dışlanma yapmadan herkes için ilk yardım temasıyla kutlanacak.

Bu yıl küresel anlamda farkında çalışmalarında tema özellikle dejavanfajli gruplar yeti kayı olan kişiler Kadınlar çocuklar yaşlılar mahkumlar Öksüz ve yetimlere yerinden edilmiş kişiler göçmenler ve mülteciler ve benzeri diğer grupların İlk yardım eğitimi erişim hakkının sağlanması ve ulaşılabilir İlkyardım Eğitim faaliyetleri yürütülmesi olarak belirlendi.

Demircan, Küresel  tema kapsamı ile ilkyardım eğitimleri ile toplumun her kesimine ulaşmayı amaçlayan Türk Kızılayı Bu yıl bedelli askerlik programına katılım sağlayan herkese ilkyardım farkında eğitimleri  verecek aynı zamanda suça itilmiş çocuklar eğitim evinde kalan çocuklarla birlikte koruma altına alınmış olan çocuklara da ilk yardım konusunda farkındalık eğitim programları Hayata geçirilecek.

150 bin kişiye ilk yardım eğitimin de verildiğinin atını çizen Demircan, kritik yönünü ön planda tutarak 2000 yılından bu yana ilk yardım eğitimi vermeye başlayan Türk Kızılayı bu günden bu yana toplumun gerek iş güvenliği  afet ve acil durumlar biçimlendirilmesi için 250 binden fazla kişiye İlk yardım eğitimi verdi. Türk Kızılayı Sadece bu yılın ilk 6 aylık döneminde 183 bin 650  kişiye ulaşarak yüze yüze İlk yardım eğitimi verdi.’’dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
BAŞKANIMIZIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI.
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı
600 yıllık geleneğe korana engel olamadı